سه‌شنبه 20th آگوست 2013 , ساعت: 10:08کد مطلب : 49727 نسخه قابل چاپ

در منزل وزیر کشور دولت روحانی وسایل شنود نصب شده است!

سایت آینده با اشاره به نصب شنود غیر قانونی در منزل  وزیر کشور دولت روحانی آورده است:”با گذشت بیش از یک ماه از کشف وسایل شنود از دفتر علی مطهری، وزیر سابق اطلاعات سرانجام واپسین روزهای مسوولیت خود را به پایان رساند، اما توضیح مشخصی در این باره نداد و اکنون با توجه به مواضع روشن حجت الاسلام علوی و این که برخی وزرای کابینه جدید زخم خورده این گونه اقدامات غیرقانونی و حتی غیراخلاقی هستند، امید می رود علاوه بر روشنگری در جامعه، جلوی این گونه اقدامات در جامعه گرفته شود.

به گزارش «آینده»، جلسات رای اعتماد مجلس فارغ از متن و حواشی مختلفش، صحنه ای بود که چشمه ای از انواع شنودها و پرونده سازی محافل خودسر، برای برخی چهره های کشور را به جامعه نشان داد و مشخص شد چگونه برخی با اهداف خاص، در سالهای گذشته به شنود و تصویربرداری و جمع آوری موارد مختلف اقدام کرده اند و در مقاطع حساس برای به کرسی نشاندن اهداف سیاسی خود از آنها بهره می گیرند.

بنا بر این گزارش  اما ماجرای شنود از منزل عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر جدید کشور همزمان با دیگر فشارهای تیم احمدی نژاد بر وی نیز در جای خود شنیدنی است.

رحمانی فضلی که وزیر اصولگرای دولت روحانی است، پیش از این رئیس دیوان محاسبات بود که با مشاهده برخی تخلفات بودجه ای دولت احمدی نژاد، آنها را در جامعه بیان می کرد و از همین رو مغضوب دولت گذشته بود.

یکی از موارد خبرساز مربوط به رحمانی فضلی، اعلام نظر دیوان محاسبات درخصوص گم شدن هزار میلیار تومان پول در آستانه انتخابات ۸۸ بود که در نهایت نیز با اعمال فشارهای فراوان دیوان محاسبات را مجبور به عقب نشینی کردند و قرار شد این مسئله نیز مانند بسیاری دیگر از مسائل، پشت درهای بسته بررسی شود.

اما ظاهرا فشارها بر رحمانی فضلی، فراتر از این بوده و به شنود خصوصی ترین بخشهای منزل وی نیز تسری یافته بوده است.

گفته می شود در همین فاصله، خانواده رحمانی که منزلشان را عوض کرده و در جریان اسباب کشی متوجه وجود مجموعه ای از دستگاه های شنود و استراق سمع در منزل و حتی قسمتهای بسیار خصوصی نظیر اتاق … خانه می شوند. حتی نزدیکان رئیس سابق دیوان محاسبات و وزیر جدید کشور تعریف می کنند که بعد از نقل مکان به منزل جدید، وی هر زمان به منزل می آید و قصد تعویض لباسهایش را با لباس منزل دارد، سر بالا کرده و از دوستان خواهش می کند برای چند دقیقه چشمهایشان را ببندند تا وی بتواند لباسش را تعویض کند.

سایت آینده  در پایان توصیه کرده است:”اگرچه ذکر این گونه موارد، لبخند را هم بر لب می نشاند، اما مسوولان جدید به ویژه وزیر محترم اطلاعات باید بتوانند تلخی این موارد که آرامش و کرامت مردم ایران را هدف قرار داده بود را به شیرینی تبدیل نمایند.”


حوزه :
 1. بنده خدا

  مرحوم آیت الله خمینی در یکی از سخنرانی های خود در اوایل انقلاب گفتند ما نه تنها می خواهیم رفاه و زندگی این دنیایی شما را تامین کنیم بلکه می خواهیم شما را به مقام«انسانیت» برسانیم. از همان ابتدا تحقق درجات این کمال انسانی در سرکوب مخالفان، شکنجه زندانیان، ترور های مشکوک عناصر داخل حکومت و چند فقره بمبگذاری در ساختمان‌های دولتی، حاکم کردن مطلق یک حزب بر کل کشور، تفتیش عقاید و انجام گزینش های سیاسی و اخلاقی مردم عادی برای استخدام در سطوح نازل خدمات دولتی و حتی تحصیل در دانشگاهها نشان داده شد.
  در مرحله بعد اعدام دسته جمعی زندانیان سیاسی دارای حکم قضایی در سال ۱۳۶۷، حذف آیت الله منتظری، تغییر قانون اساسی و در نظر گرفتن اختیارات نامحدود برای رهبری و ازجمله اضافه کردن کردن کلمه مطلقه به اصل ولایت فقیه، تایید صلاحیت خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان منصوب او ، تحمیل موقعیت مرجعیت رهبری بر علما و حوزه های علمیه، ترور مخالفین خارج از کشور و قتل نویسندگان و روشنفکران داخل کشور، مرگ مشکوک احمد خمینی، براه انداختن گروههای انصار حزب الله و دیگر گروههای فشار و تقویت پایگاههای بسیج در سراسر کشور مراحل دیگری از تحقق کمال انسانی در جمهوری اسلامی را رقم زد.
  با پیروزی اصلاح طلبان و وقوع قتل های زیجیره‌ای و افشای آنها توسط خاتمی، نهادهای امینتی سنتی به چند نهاد موازی مانند اطلاعات سپاه، قرار گاه ثارالله، عمار و … تقسیم شدند و آنها در زندان‌ها بخش‌ها و سلول های خاص خود را ایجاد کردند. از این زمان به بعد کنترل سیاستمداران اصلاح طلب و مخالفان توسط چند نهاد امنیتی صورت می گرفت و این نهادها عملا برای آینده سیاسی ایران و حتی توسعه آن(نظریه ایرانی اسلامی پیشرفت) به برنامه ریزی پرداختند که محصول همه خلاقیت های آنان ظهور فرقه ضاله مصباحیه و آخرالزمانی های احمدی نژادی بود. این عده کمر به حذف مخالفان از طریق افشاء گری و بی اعتیار سازی بسته بودند و احمدی نژاد دائما از لیست سیصد نفره مفسدان خبر می داد. پدیده پالیزبان هم یکی از همین پروژه های حذف اصلاح طلبان و راست‌های سنتی بود. «بگم بگم» های احمدی‌‌نژاد در واقع مسیری برای حذف مخالفان از طریق افشای پرونده‌های اطلاعاتی آنها بود و او علاوه بر مناظره های انتخاباتی در موارد دیگری مانند اطلاعات شخصی افرادی چون احمد توکلی، جواد و فاضل لاریجانی و … را برای ساکت کردن مخالفان خود منتشر نمود.
  زمانی که این امر تبدیل به تهدیدی برای طرفین شد، از قرار معلوم همان نهادهای چندگانه با بخدمت درآمدن برای جریان های سیاسی مختلف به پدیده شنود گذاری و کنترل افراد مختلف روی آورده اند که کشف چند مورد از این شنودها طی ایام اخیر نتیجه بالاگرفتن همین جنگ قدرت داخلی یا همان مراحل نهایی تکمیل مقام انسانیت در سیستم کنونی می‌باشد. برای امتناع از مطول تر شدن موضوع جلوه های دیگر تحقق مقام انسانیت مانند شکستن حرمت مراجع و مقامات سابق مانند نخست وزیر، روسای جمهور و مجلس، زندان رجایی شهر، کهریزک و … و این اواخر رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی رکن اصلی تداوم نظام را فاکتور می گیریم و منتظر می مانیم تا آخرین مرتبه مقام انسانیت را هم شاهد باشیم

 2. حمید

  چه اسلامی را عرضه کرد این حکومت ولایی !! . آن وقت میگوئند چرا مردم دین گریز شده اند . حق هم با بازرگان بود که گفت قبای این حکومت فقط متناسب با قامت اقای خمینی است . در بین عوامل ولی حاضر غیر خودسر هم وجود دارد ؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.