چهارشنبه 12th دسامبر 2012 , ساعت: 05:12کد مطلب : 31924 نسخه قابل چاپ
محمود احمدی نزاد در واکنش به اصلاح قانون انتخابات و پرونده هسته ای

در قانون جایی برای نظارت مجلس بر انتخابات تعیین نشده / در ایران برخی نمی خواهند مسئله هسته ای حل شود

در حالی که تغییرات اخیر در دولت سوظن بسیاری از مخالفان احمدی نژاد را برای تاثیرگذاری بر روند انتخابات برانگیخته است رییس‌ دولت دهم با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، مدعی شده است  که دولت هیچ برنامه‌ای برای تاثیرگذاری در انتخاب مردم ندارد و فرهنگ و اندیشه دولت این نیست.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: دولت هیچ تصمیمی و تغییری در راستای تاثیرگذاری در انتخاب مردم و انتخابات انجام نمی‌دهد و قبلا نیز انجام نداده است.

وی در پاسخ به این مطلب که “برخی استدلال می‌کنند که تغییرات اخیر در دولت در راستای امر انتخابات بوده و انتقاداتی را نیز در ارتباط با ادغام برخی از وزارتخانه‌ها و جابجایی‌ها وارد کرده‌اند و آیا دولت از این موضوع هدف خاصی را دنبال می‌کرده است؟” گفت:‌ شما هر تغییری را که می‌دهید برای هدف خاصی است و در واقع بدون هدف این تغییرات انجام نمی‌شود.

رییس‌ قوه مجریه با تاکید بر اینکه “این تغییرات در راستای بهتر اداره شدن امور انجام شده است”، گفت: با توجه به شرایط امروز منطقه و بین‌الملل، ما باید از تمام ظرفیت‌های بین‌المللی کشورمان در جهت پیشبرد اهداف کشورمان در عرصه منطقه و جهان استفاده کنیم و امکانات موجود در کشور را در این راستا بسیج کنیم و تحقق این هدف نیازمند برنامه‌ریزی گسترده و قوی‌تری است.

وی با اشاره به عملکرد وزارت امور خارجه در عرصه بین‌المللی ادامه داد: وزارت خارجه با هوشمندی مشغول به کار است و از طرف دیگر با توجه به اینکه ایران ریاست جنبش غیرمتعهدها را به مدت سه سال بر عهده گرفته، ظرفیت جدیدی در کشور ایجاد شده است و ما باید از این فرصت تاریخی که برای ایران ایجاد شده استفاده کنیم و این امر مستلزم تمرکز و پیگیری کارها در این زمینه بود و در این راستا همانطور که مشاهده کردیم، اقداماتی انجام شد.

احمدی‌نژاد به تصمیم دولت مبنی بر ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت راه و شهرسازی و ایجاد وزارتخانه امور زیربنایی اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات از سال گذشته در فهرست وزارتخانه‌هایی بود که قرار بود ادغام شود و به دو دلیل این موضوع قرار بود انجام شود؛ اول اینکه دولت کوچکتر شود چراکه هرچه دولت کوچکتر شود بهتر است. از طرف دیگر در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری چیزی نبود. شرکت پست که قرار است واگذار شود و شرکت زیرساخت و کمیسیون مقررات رادیویی می‌ماند و آن نیز با توجه به اینکه مقام معظم رهبری که چندی پیش فرمان ایجاد مرکز فضای مجازی را داده‌اند قسمتی از تنظیم مقررات رادیویی زیر نظر این مرکز قرار می‌گرفت. بنابراین عملا چیزی در زیرمجموعه این وزارتخانه قرار نمی‌گرفت به جز یک شرکت و کمیسیون که ما دو راهکار داشتیم؛ اینکه این وزارتخانه تبدیل بشود به سازمانی زیر نظر رییس‌جمهور یا اینکه زیر نظر یکی دیگر از وزارتخانه‌ها باشد.

رییس‌دولت دهم با بیان اینکه “این ادغام در راستای مصالح کشور انجام می‌شود”، گفت:‌ هدف از این ادغام چیز خاصی جز این نبوده است و همانطور که گفتم دولت باید کوچکتر شود و وزارت ارتباطات نیز دیگر در حد وزارتخانه نبود.

وی با بیان اینکه “حتما برای ادغام، مصوبه مجلس را لازم داریم و با نظر مجلس این کار را انجام می‌دهیم”، گفت:‌ متاسفانه در کشور برخی از سیاست و انقلاب، فقط انتخابات را می‌فهمند و آن هم اینکه خودشان به قدرتی برسند در حالی که کشور فقط انتخابات نیست؛ البته انتخابات نقطه تجلی اراده مردم است و مهم است.

رییس‌ دولت دهم  ادعا کرد:‌ دولت به معنای دولت، نه در انتخابات مجلس و نه در دیگر انتخابات انجام شده و نه در انتخابات آینده به دنبال این نبوده که در انتخاب مردم تاثیرگذار باشد و دولت به این امور کاری نداشته است.

وی با اشاره به اهمیت انتخاب و نظر مردم برای دولت  بدون اشاره به تقلب بزرگ انتخاباتی سال ۱۳۸۸ گفت: دولت همواره تلاش کرده و آرزو دارد که انتخابات با حضور حداکثری مردم برگزار شود و همه بیایند تا اگر مثلا در انتخابات قبلی مشارکت ۸۵ درصد بوده، در انتخابات آتی صددرصد شود و یک رییس‌جمهور با بالاترین رای ممکن و با تشخیص مردم انتخاب شود و دولت دخالتی در این امور ندارد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه “ما آرزو داریم انتخاباتی با بالاترین میزان حضور مردم برگزار شود”، افزود:‌ وقتی مردم حضوری باشکوه در انتخابات داشته باشند همه معادلات منطقه و بین‌الملل به نفع مردم و ملت تغییر پیدا می‌کند و وقتی اراده مردم متمرکز شود بسیاری از نابسامانی‌ها به سمت حل شدن پیش می‌رود و مسائل به کمک مردم حل می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت انتخابات در کشور گفت: انتخابات در چارچوب حزب و گروه و من و تو نیست بلکه ملت تشخیص می‌دهند و باید از تشخیص ملت تبعیت کرد و کسانی که بخواهند جای مردم تصمیم بگیرند، مردم را محدود کنند یا خیال کنند که نظر مردم را هدایت کنند، اشتباه می‌کنند. مردم یک اقیانوس‌اند و اینها قطره‌هایی از این اقیانوس هستند.

رییس‌ دولت دهم  با بیان اینکه “تجربه ثابت کرده که ملت در هر موقعی بهترین تصمیم را گرفته و من از این جهت خیالم راحت است”، گفت:‌ ما در دولت در مورد اینکه چه کسی کاندیدا می‌شود یا بشود و چه کسی رای می‌آورد یا بیاورد حتی یک دقیقه هم فکر نمی‌کنیم چراکه در حیطه کاری ما نیست. وظیفه ما این است که کشور را خوب اداره کنیم. این ملت هستند که تصمیم می‌گیرند و مردم هرچه تصمیم بگیرند به نفع ملت خواهد بود.

احمدی‌نژاد ادامه داد: برخی فکر می‌کنند مردم را می‌توانند در گروه‌ها و دسته‌های سیاسی جای داد. این امر مثل این است که بخواهیم اقیانوس را در یک لیوان جای بدهیم و امکان‌پذیر نیست. این جناح‌بندی‌ها برای ایجاد نشاط در عرصه انتخابات است و هیچ ملتی در آنها جای نمی‌گیرند. برخی می‌گویند لازمه دموکراسی این است که مردم بروند و در احزاب عضو شوند. در آمریکا که مدعی هستند که آخر دموکراسی هستند مردم در دو تا سه حزب جای نشدند چقدر مردم در این احزاب عضو هستند و در آن جای شده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت حاکمیت مردم اظهار کرد:‌ همه ما باید در راستای خدمت به مردم حرکت کنیم و شرایط اجرایی را طوری تهیه کنیم که مردم بتوانند رای بدهند و آزادانه انتخابات کنند و همانطور که دولت هیچ برنامه‌ای برای تاثیرگذاری بر مردم و انتخابات ندارد، مطلقا این فرهنگ و اندیشه دولت نیست که بخواهد این کار را انجام دهد. ما تلاش می‌کنیم کشور را جلو ببریم. قسمتی از مردم تحت فشار هستند و تلاش داریم که این فشار را از دوش مردم برداریم و مطلقا به این موضوعات اعتقادی نداریم.

رییس‌ دولت افزود: ما از اول تا کنون جابجایی‌هایی داشته‌ایم و این جابجایی‌ها برای بهتر شدن امور و پیشبرد آنها بوده است. برخی متاسفانه حرف می‌زنند و فکر خود را بیان می‌کنند. مگر قرار است استاندار یا فرماندار به جای مردم انتخاب کنند یا جابجایی یک وزیر چقدر روی رای مردم تاثیرگذار است؟ افرادی که این گونه حرف می‌زنند مردم و مکتب و روحیه ملت را نمی شناسند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه “دولت مثل یک تیم ورزشی است که برای پیشبرد خود و برنده شدن، برنامه و تاکتیک دارد”، گفت: هدف ما پیشرفت کشور و بهبود اقتصادی است و در این راستا ممکن است جابجایی‌هایی داشته باشیم و افرادی بیایند و بروند ولی مهم پیشرفت کشور و حل امور است.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان اینکه “آدم‌ها باید در خدمت برنامه باشند”، تاکید کرد: دولت در قبال فشارهایی که دشمن ایجاد کرده است، برنامه دارد و من این موضوع را در آینده تشریح می‌کنم تا اینکه ببینید دولت چه کارهایی انجام داده است و اگر انجام نمی‌داد، چه اتفاقاتی می‌افتاد.

در ادامه، رییس‌ دولت در ادامه در برابر پرسشی درباره هیات اجرایی نظارت بر انتخابات پاسخ داد: به نظرم قانون اساسی برای نظارت مجلس بر انتخابات جایی نگذاشته است و نظارت با شورای نگهبان است.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد:‌ نظارت مجلس بر امر انتخابات وجود ندارد و نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان و ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان است.

رییس‌ دولت دهم همچنین در پاسخ به این پرسش که “بودجه سال آینده چه زمانی به مجلس ارسال می‌شود؟” گفت: بودجه به وقت خود به مجلس ارسال می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که “آیا احتمال دارد با مخالفت مجلس، هدفمندی یارانه‌ها متوقف شود؟”، اظهار کرد: نظر ما مشخص است. این طرح مهمترین برنامه اقتصادی کشور است، نه دولت و هرچه زودتر مراحل آن تکمیل پیش برود به نفع کشور خواهد بود و همه باید کمک کنند که اجرا شود.

خبرنگار دیگری سوال کرد که “اگر قرار باشد اجرا نشود، پاسخ چیست؟” که رییس‌ دولت دهم  گفت: بالاخره خیلی‌ها مانع پیشرفت کشور هستند.

در ادامه، خبرنگار دیگری پرسش خود را اینگونه مطرح کرد که “مهمترین خبر خوش شما در بودجه سال آینده چیست؟” که احمدی‌نژاد پاسخ داد: ما در حال برنامه‌ریزی در مورد بودجه هستیم و امیدواریم بودجه بسیار خوبی ارائه شود.

وی درباره زمان ارسال لایحه بودجه به مجلس خاطرنشان کرد:‌ ما تاخیرنداریم؛ بالاخره بودجه باید آماده شود. اینکه بودجه چه زمانی ارائه شود، امری میان دو قوه است و اگر زمانی می‌خواهند تنظیم شود، باید با تفاهم دو قوه صورت گیرد. ما باید دوره، پایان سال و آینده را در بودجه پیش‌بینی کنیم.

به گزارش ایسنا‌، خبرنگاری دیگری خطاب به رییس‌ دولت گفت‌ که “در چند هفته اخیر وزرا نسبت به گذشته کمتر در جمع خبرنگاران حاضر می‌شوند و یک وزیر را بیش از یکسال است که در هیات دولت مشاهده نمی‌کنیم”. احمدی نژاد نیز از این خبرنگار خواست که نام وزیر را ذکر کند و هنگامی که خبرنگار نام وزیر علوم را مطرح کرد، احمدی‌نژاد گفت: قول می‌دهم که همین هفته بیاید و با شما صحبت کند.

خبرنگار دیگری هم درباره نرخ دلار در بودجه سال آینده سوال کرد که رییس‌ دولت دهم پاسخ داد: فکر می‌کنم که باید اقتصاد را به سمتی ببریم که قیمت ارز خارجی مستقل باشد. اکنون مباحث کارشناسی ادامه دارد و پس از اینکه آماده شد اطلاع‌رسانی می‌شود.

رییس‌ قوه مجریه در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در ارتباط با موضوع هسته‌یی ایران و فشارهای غرب، با تاکید بر اینکه “مواضع ما روشن است”، گفت: ما معتقدیم همکاری حق همه است و اگر قرار است که زرادخانه‌های هسته‌یی در دنیا از بین برود و جلوی ایجاد سلاح‌های جدید کشتار جمعی گرفته شود، همه باید دست به دست هم بدهند. دنیا با تفاهم و همکاری بهتر جلو می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه “من در سال ۸۶ نیز گفتم موضوع هسته‌ ای از نظر ما تمام شده است و ما به فناوری رسیده‌ایم و هسته‌یی شده‌ایم و سیاست ما همراهی و همکاری است”، گفت:‌ این موضوع یعنی همکاری و همراهی به نفع همه است. افرادی تلاش کرده‌اند که با فشارهای گوناگون جلوی این موضوع را بگیرند و اجازه ندهند که ما به این فناوری دست پیدا کنیم ولی همانطور که قبلا نیز گفته‌ام، این موضوع تمام شده است و ما به این فناوری رسیده‌ایم.

احمدی‌نژاد افزود: ادبیات ما، همکاری است. ما می‌گوییم مثلا بیایید در غنی‌سازی مشارکت کنید. ما از خودمان نگرانی نداریم و سیاست ما همکاری با آژانس است و ما تاکنون بیشترین همکاری را با آژانس داشته‌ایم و اینطور نیز خواهد بود. برخی فکر می‌کنند که می‌توانند با تندی و زورگویی دنیا را مدیریت و اداره کنند و ممکن است فشارهایی را بیاورند ولی اینها در برابر این مسائل ملت جواب نمی‌دهد و دولت‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهند و مردم دنیا فکر دیگری می‌کنند. البته در ایران نیز برخی نمی‌خواهند مساله حل شود و فکر می‌کنند که این‌گونه بهتر است. ما می‌گوییم که هسته‌یی شده‌ایم و باید با هم همکاری کنیم و دعوایی نیست.

وی خطاب به غرب گفت: ما به این فناوری دست پیدا کرده‌ایم و این فناوری قابل گرفتن از ما نیست و اگر می‌خواهید این فناوری را پس بگیرید، این امر نشدنی است.

رییس‌ دولت دهم با بیان اینکه “همکاری به نفع همه و به نفع خود آنها نیز هست”، افزود: اگر آنها فشار بیاورند و حتی آسیب‌هایی را نیز وارد کنند، این بدین معنا نیست که ملت ایران تمام می‌شود بلکه ملت ایران جاری است و این‌گونه حوادث زیاد بوده است. ما از همکاری استقبال می‌کنیم و اگر کسانی به بداخلاقی‌های خود ادامه بدهند، باید بدانند که ملت ایران از آنها عبور می‌کند.


 1. حقیقت

  نتایج صحبتها به این شرح است:
  ۱-ولایت فقیه مطلقه با آزادی ودموکراسی مانعه الجمع هستندوذاتا ولی فقیه نمیتواند انتخابات آزادرابپذیردزیرا ماهیت واصالت آن بر خودکامگی است.
  ۲- همانطورکه گفته اند کشورنه تنها برای انتخابات بلکه برای هیچ چیز برنامه ای ندارد بعنوان مثال حذف ارزدانشجویی وتخصیص ارزدانشجویان بیچاره به واردات ماشین پورشه ،چوب بستنی وکالاهای سودآوربرای تیمهای اقتصادی دولت ،اختصاص ارزدارو به لوازم آرایشی .کاهش حقوق اعضای هیات علمی وکارمندان وکارگران به یک سوم دراثر انقلاب اقتصادی نظام برعلیه ملت واجرای اقتصادمقاربتی.
  ۳- مشارکت حداکثری بدین معناست که مشکلات مردم حداکثری است ونه مشروعیت نظام زیرا درکشورهایی که رفاه برای عموم فراهم است فقط احزاب سیاسی رقابت می کنندزیرابرنامه های توسعه قائم به فرد نیست ومبتنی برسیستم وبرنامه است.
  ۴- تکراردروغ مانند ارائه به موقع برنامه به مجلس و…..میتواند برای دولت دست نشانده رافع مسئولیت باشد لذانیاز به تلاش نیست.
  ۵- استفاده ازافعال مستقبل واینکه اجراخواهد شد،اقدام خواهدشدوازاین قبیل به این مفهوم است که اولا به وضعیت اسفناک فعلی کاری نداشته باشیدوثانیا اینکه افرادی هستند که نگذاشتندکارانجام شودولی طی ۸ سال ایشان این عرضه رانداشتند که اعلام کننداین افرادچه کسانی هستند.زیراخودشان دست نشانده هستند.
  ۶- نظارت برانتخابات مفهومی نداردزیرا باید انتخابات یک مجری برای تقلب داشته باشدتا نتایج تقلب متعرض باهم نباشد.
  ۴-

 2. ناظر

  احمدی‌نژاد با بیان اینکه “دولت مثل یک تیم ورزشی است که برای پیشبرد خود و برنده شدن، برنامه و تاکتیک دارد”،
  این حرفش را صددر صد قبول دارم که تمام کارهایش با برنامه ریزی است و حماقت در آن هیچ نقشی ندارد و دوم اینکه دولت مثل تیم های ورزشی فقط پول بیت المال را حرام می کنند وغیر از درآمدهای میلیاردی برای یکسری ار دوستان هیچ خاصیتی برای کشور وملت ندارد هم کاملا صحیح است

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.