دوشنبه 23rd آوریل 2012 , ساعت: 08:04کد مطلب : 6784 نسخه قابل چاپ
فرمانده نیروی دریایی سپاه

در جزایر سه‌گانه سیستم‌های تهاجمی و دفاعی مستقر کرده‌ایم

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران اعلام کرد  انواع مختلف سیستم‌های تهاجمی و دفاعی از جمله تیپهای تفنگدار دریایی سپاه پاسداران در جزایر ایرانی به خصوص تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی مستقر هستند.

به گزارش سایت خبری فردا   علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح دستاوردهای حوزه دریایی با تاکید بر حاکمیت مطلق جمهوری اسلامی ایران بر جزیره ابوموسی به سفر رئیس دولت دهم به این جزیره اشاره و تصریح کرد:« اعمال حاکمیت جمهوری اسلامی در جزیره ابوموسی مانند اعمال حاکمیت در تهران است و سفر رئیس جمهور به این جزیره مثل سفر وی به اصفهان است.»

وی افزود: ما تعدادی مهمان در این جزیره داریم که از سال‌های قبل نیز بوده‌اند، چنانچه مهمان ها بخواهند حتی آجری را جا به جا کنند باید این کار را طی فرآیند پیچیده‌ای صورت دهند.

فدوی با بیان اینکه انواع مختلف سیستم‌های تهاجمی و دفاعی از جمله تیپهای تفنگدار دریایی سپاه پاسداران در جزایر ایرانی به خصوص تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی مستقر هستند، اظهار داشت: به دلیل جایگاهی که این جزایر هم به لحاظ دفاعی و هم تهاجمی دارند، نیروی دریایی سپاه اجازه ورود هیچ دشمنی را به این جزایر و حتی آبهای سرزمینی را نخواهد داد و در صورت بروز هرگونه اقدام خصمانه با پاسخی شدید مواجه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران نه تنها در ابوموسی، بلکه در تمامی جزایر به خصوص ۳ جزیره‌ای که به لحاظ مناقشه‌ای که انگلیس در سالهای قبل از انقلاب برپا کرد توجه ویژه‌ای دارد و این جزایر در مسیر عمران و آبادانی قرار گرفته و اینک فرصتی است تا شرایط مناسبی برای بازدید مردم از این نقاط گردشگردی کشورمان فراهم شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با رد ادعای برخی سران عرب در خصوص جزایر سه گانه بر حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر این جزایر به عنوان جزء لاینفک خاک  ایران  تاکید و تصریح کرد: این موضوع را حتی یک کودک هم متوجه می‌شود که انگلیس تخم این فتنه را سالها قبل کاشت تا آمریکایی‌ها اکنون از آن بهره‌برداری کنند؛ آمریکایی‌ها به دنبال دستاویزی هستند که با ایجاد تفرقه در جهان اسلام اساس و بنیان ماهیت باطل خود که بر مبنای سلطه بر دیگران است را در منطقه پیاده کنند کشورهای منطقه نباید به این سادگی در این مسیر قرار گرفته و از آنها پیروی کنند.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.