جمعه 6th فوریه 2015 , ساعت: 03:02کد مطلب : 73726 نسخه قابل چاپ
پورمحمدی:

در جایگاهی نیستیم که در موضوع رفع حصر تصمیم گیری کنیم

پورمحمدی وزیر دادگستری گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فردی طلبه و فرزند آیت الله جنتی، مبارز سیاسی و مسئولیت‌هایی را در نظام داشته و اکنون در مقام وزیر قرار گرفته است و نمی‌توان به این چنین فردی بگوییم تعلقات اسلامی و انقلابی نداری.

به گزارش «انتخاب»، وی ابراز داشت: مسئولی که سلیقه‌اش با ما یکسان نیست نمی‌توانیم بگوییم در طرف مقابل انقلاب و اسلام موضع گرفته است و وزیر فرهنگ و ارشاد عقیده دارد می‌توان جور دیگری عمل نماییم تا اوضاع از این بهتر شود و روش‌هایی را تاکنون در وزارت ارشاد تعقیب کرده‌ایم غلط بوده است.

وزیر دادگستری همچنین در پاسخ به این سئوال که موضع دولت در خصوص حوادث ۸۸ چه خواهد بود و چرا برخی از اعضای کابینه طرفدار موسوی بودند، مدعی شد: تا عصر روز ۲۴ خرداد خبری از فتنه نبود و غیر از این مسؤلان ۱۳ میلیون در انتخابات شرکت کرده‌ و به موسوی رأی داده‌اند و نمی‌توان هر کسی که به موسوی وکروبی رأی داده است را فتنه گر بخوانیم در حالی که فتنه‌گران از غروب روز انتخابات خود را نشان دادند و در خط دیگری قرار گرفتند.

پورمحمدی با بیان اینکه در جریان حوادث ۸۸ عده‌ای نتوانستند بفهمند این حادثه را چه کسی می‌چرخاند و پشتیبانی می‌کند، افزود: اگر خودی اشتباهی کند قابل بخشش است.

وی با بیان اینکه نباید به برخی مباحث دامن زد که این کار اختلافات را بیشتر و دشمن را با انگیزه تر برای دخالت می‌کند، در مورد شکسته شدن حصر خانگی موسوی و کروبی گفت: در دولت بحثی و نظری در مورد شکستن حصر صورت نگرفته است و اگر عده‌ای خواهان شکستن حصر هستند از روی دلسوزی است و هیچ‌گاه در دولت و شورای امنیت ملی این موضوع مطرح نشده است و دولت در جایگاهی نیست که در این موضوع تصمیم گیری کند.

این وزیر محافظه کار دولت با ادعای  اینکه اصلاح طلبان به دنبال برجسته کردن موضوع فتنه هستند،  بدون اشاره به وعده رئیس جمهور مبنی بر رفع حصر ادامه داد: دولت مطابق منویات مقام معظم رهبری عمل می‌کند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.