چهارشنبه 23rd آوریل 2014 , ساعت: 05:04کد مطلب : 62359 نسخه قابل چاپ
سخنگوی دولت با اشاره به تشکیل تیمی برای بررسی حادثه اوین

در برابر نقض حقوق شهروندان کوتاه نمی آییم

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران  در پاسخ به این سوال که در روز پنج شنبه گذشته در بند ۳۵۰ زندان اوین به گفته‌ی برخی از زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان این افراد درزمان بازرسی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، ، موضع دولت در قبال این مساله چه خواهد بود، گفت: رئیس جمهور طبق قانون اساسی و همچنین هیات وزیران بر اساس وظایف و ماموریت‌هایی که دارد در هیچ یک از مواردی که حقوق شهروندان کشور نادیده گرفته شود و مخدوش شود سکوت نمی‌کند و این فعالیت گاهی با اعلام موضع و بیان نظر همراه است و یک وقتی با کار اجرایی و عملی.

به گزارش ایسنا وی ادامه داد: از زمانی که این خبررسیده شد دولت برای این کار تیمی را مامور کرد و جزییات موضوع در حال بررسی و گزارش‌گیری است و قطعا گزارش آماده شود متناسب با واقعیت‌ها دولت از ایفای هیچ یک از وظایف قانونی خود در رعایت حقوق شهروندان کوتاه نخواهد آمد.

وی با تاکید بر این که دولت در خصوص حفظ حقوق شهروندان کوتاه نمی‌آید گفت: افرادی که زندانی می‌شوند نیز حقوقی دارند. طبق قانون باید مجازات بشوند اما ما حق نداریم هیچ اقدامی خلاف قانون نسبت به آنها انجام دهیم به صرف زندانی بودن. اینها مواضع دولت است.

وی گفت: در اجرا نیز ما در حال پیگیری و بررسی این موضوع هستیم و پس از این‌که اطلاعات کافی از طرفین استماع شد و این اطلاعات جمع آوری شد به صورت مناسب اقدام و اطلاع رسانی می‌شود.

وی همچنین با انتقاد از برخی از رسانه‌های بیرونی، که تلاش داشتند دراین ارتباط بزرگ نمایی کنند و همچنین برخی از رسانه‌ها برای ایجاد حاشیه برای دولت در دیگر موارد گفت: یک زمان مباحثی را در مورد بحث ۴٫۲ میلیارد دلار آزاد شده مطرح می‌کنند. همزمان در مورد مراسمی که در یک محفل بانوان برگزار شده بزرگنمایی می‌کنند.

وی تصریح کرد: طبیعی است دولت برای این که بتواند به وظایف خود عمل کند نمی‌تواند به این همه مسائل پاسخ دهد. اما قطعا پیگیر همه امور خواهد بود بخصوص در زمینه‌ی حفظ حقوق شهروندان کوتاه نمی‌آید.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.