یکشنبه 6th جولای 2014 , ساعت: 02:07کد مطلب : 64733 نسخه قابل چاپ
تذکر ۱۰ نماینده مجلس به وزیر دادگستری:

در اجرای حکم ممنوع‌البیانی خاتمی جدیت داشته باشید

۱۰ نماینده مجلس در تذکر کتبی از مصطفی پورمحمدی٬ وزیر دادگستری خواسته‌اند در اجرای حکم ممنوع‌التصویری، ممنوع الخروجی و ممنوع البیانی محمد خاتمی توسط قوه قضائیه، اهتمام جدی داشته باشد.

به گزارش دیگربان به نقل از تسنیم  این تذکر روز یک‌شنبه (۱۵ تیر) از سوی حسین سبحانی‌نیا٬ عضو هیات رئیسه مجلس در صحن علنی مجلس قرائت شده است.

جواد کریمی‌قدوسی٬ اسماعیل کوثری٬ فاطمه آلیا٬ مهرداد بذرپاش٬ نصر‌الله پژمان‌فر و روح‌الله حسینیان از جمله نمایندگانی هستند که این تذکر را به پورمحمدی داده‌اند.

این نمایندگان در تذکر دیگری به علی جنتی٬ وزیر ارشاد از وی خواسته‌اند «از فعالیت‌های ضد فرهنگی در حوزه‌های کتاب و سینما» جلوگیری کند.

آن‌ها از وزیر ارتباطات نیز خواسته‌اند «هرچه سریع‌تر شبکه ملی اطلاعات» را راه‌اندازی و از پرداختن به موضوعات «فرعی» چون پهنای باند و رفع فیلتر خودداری کند.

بسیاری از این نمایندگان عضو «جبهه پایداری» هستند که از سوی محمدتقی مصباح‌یزدی رهبر می‌شود و در حال حاضر جدی‌ترین جریان منتقد و مخالف دولت حسن روحانی را نمایندگی می‌کند.

اعضای این جبهه پیش‌تر در قالب‌های دیگری به انتقاد از دولت محمد خاتمی می‌پرداختند و رئیس جمهوری دوران اصلاحات را یکی از «سران فتنه» می‌دانند.

محمد خاتمی پس از وقایع سال ۱۳۸۸ از ایران ممنوع‌الخروج و با محدودیت‌های بسیاری مواجه شده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.