پنج‌شنبه 16th آگوست 2012 , ساعت: 06:08کد مطلب : 20280 نسخه قابل چاپ
شبکه العربیه مدعی شد

درگیری در اطراف سفارت ایران در سوریه

شبکه العربیه مدعی شد:« هم اکنون در گیری هایی میان ارتش آزاد این کشور و نیروهای دولتی در اطراف مقر سفارت ایران در منطقه المزه دمشق در حال جریان است.»

به ادعای این شبکه  این درگیری ها با شنیدن صدای انفجار شدید و سپس تیر اندازی میان طرفین آغاز شده و هم اکنون در پشت ساختمان سفارت ایران ادامه دارد.»

بر اساس این گزارش ساختمان سفارت ایران و دفتر نخست وزیری سوریه در این منطقه قرار دارند.

این گزارش به نقل از شاهدان عینی می افزاید هم اکنون ۴ اتوبوس و یک خودروی امنیتی سفید رنگ کنار درب ورودی ساختمان سفارت ایران قرار دارند.

همچنین نیروهای امنیتی سوریه با قرار دادن ایستگاههای بازرسی در خیابان های اصلی منطقه المزه ، تعداد زیادی نیرو در این منطقه مستقر کرده اند.

از سوی دیگر ارتش آزاد سوریه در گزارشی اعلام کرد طی یک عملیات نظامی در شهر حلب توانسته است ۳۵ نفر از نیروهای دولتی را کشته و یک سرهنگ را به اسارت خود در آورد.

سرلشکر ابو حلب یکی از سخنگویان ارتش آزاد سوریه در گفت و گو با العربیه اعلام کرد سرهنگ به اسارت در آمده صقر حسن نام دارد و در بخش امنیت خارجی ارتش دولتی مسئولیت داشته است.

 

0

حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.