یکشنبه 13th آگوست 2017 , ساعت: 07:08کد مطلب : 104637 نسخه قابل چاپ

درخواست کواکبیان از رهبر جمهوری اسلامی: تدبیر تازه‌ای برای رفع حصر بیاندیشید

 نماینده مردم تهران با در خواست از رهبر جمهوری اسلامی  برای اینکه دستوری برای اتخاذ تدبیر تازه‌ای درباره حصر بیاندیشند، گفت:‌ امیدواریم در دولت دوازدهم موضوع حصر هر چه سریع‌تر در دستور شورای عالی امنیت ملی قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، مصطفی کواکبیان در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور با اشاره به سخن حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه «هرکه بر مسند ریاست نشیند باید صبر سیاست پیشه کند»، شهادت محسن حججی را به خانواده او تبریک و تسلیت گفت و تصریح کرد: در تشکیل کابینه دولت دوازدهم بر ضرورت استفاده از ظرفیت زنان و جوانان تاکید شد اما حال با توجه به لیست ارایه شده، بررسی برنامه‌ وزرا را دنبال می‌کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مراسم تحلیف ریاست جمهوری با شکوه برگزار شد اما جای توجیهی برای عدم حضور روسای جمهور سابق از جمله سید محمد خاتمی و بزرگان اهل سنت وجود ندارد، البته‌ای کاش از مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز که در تمامی مراسم‌های تحلیف بعد از انقلاب حضور داشت، یاد می‌شد یا عکسی از ایشان در صحن نصب می‌شد.

او با اشاره به واکنش‌های متعدد درمورد عکس سلفی نمایندگان با موگیرینی، افزود: متاسفانه در این بین عده‌ای مجلس را که در راس امور است، نشانه گرفته و بار‌ها آن را زیر سوال بردند. حتی برخی اصلاح طلبان عقده‌گشایی کرده و صرفا به دلیل گرفتن عکس سلفی که مربوط به یک نفر بود و عذرخواهی هم کرد، از تربیون‌های مختلف به نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب اهانت کردند و عجبا که صدا و سیما نیز در برنامه‌های شوخی و طنز همچنان به این موضوع با کنایه اشاره می‌کند. در حقیقت مدیریت مجلس در این زمینه باید دقت بیشتری می‌کرد.

کواکبیان با تبریک به اعضای منتخب شورای شهر تهران و محمدعلی نجفی به عنوان شهردار منتخب، گفت: هم‌اکنون نمایندگان تهران و اعضای شورای شهر که از لحاظ سیاسی در یک جناح قرار دارند، باید به ملت ثابت کنند که با هماهنگی خاص می‌توان سبب رو سفیدی مدیریت شهری شد لذا بعد از این از املاک نجومی و امثال آن باید پرهیز جدی شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مدیریت جدید شهری تهران باید از رانت‌های گذشته شهرداری پرهیز کند و بدانند که ملت نظارت گر صحنه هستند.

او با اشاره به اظهارات یکی از ائمه جمعه‌ مبنی بر اینکه «کسانی که به عیادت مهدی کروبی در بیمارستان رفته‌اند باید مجازات شوند»، گفت: به عنوان جانباز و برادر شهید و از طرف حزب مردم‌سالاری از مقام معظم رهبری تقاضایی که چهار سال گذشته از صدا و سیما داشته‌ام را تکرار می‌کنم و درخواست می‌شود که پس از هفت سال زمان آن رسیده که کار‌شناسان شورای عالی امنیت ملی و دفتر مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کرده و معظم له دستور فرمایند تا تدبیر تازه‌ای برای حصر اندیشیده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی و به ویژه ریاست جمهوری نیز باید بدانند در همه اجتماعات یکی از خواسته‌ها و مطالبات مردم به خصوص دانشجویان، تعیین تکلیف حصر بوده، لذا امیدواریم در دولت دوازدهم موضوع حصر هر چه سریع‌تر در دستور شورای عالی امنیت ملی قرار گیرد و رئیس جمهور بداند «الکریمُ إذا وَعَدَ وَفى».


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.