جمعه 14th فوریه 2014 , ساعت: 06:02کد مطلب : 59856 نسخه قابل چاپ
خطاب به چهار مقام برجسته دنیا مطرح شد:

درخواست کمپین جهانی حامیان سربازان ربوده شده ایرانی

کمپین حامیان سربازان ربوده شده ایرانی به زبان‌های مختلف در صفحات شبکه‌ اجتماعی فیسبوک خطاب به چهار مقام برجسته در دنیا «تضمین سلامت و آزادی این سربازان و بازگشت آن‌ها» را خواستار شدند.

به گزارش ایسنا، در صفحات ایجاد شده توسط اعضای این کمپین می‌خوانیم:

« جناب آقای بان کی مون، دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

جناب آقای حسن روحانی، رییس جمهور ایران

جناب آقای ممنون حسین، رییس جمهور پاکستان

جناب آقای پیتر مارور، رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ

پنج سرباز ایرانی به وسیله گروه مسلح «جیش العدل» در مرزهای جنوب شرقی ایران ربوده شده‌اند. چند روزی است که خانواده آن‌ها و تمام ملت ایران نگران سلامتی و جان‌شان هستند.

این اولین اقدام گروه تروریستی جیش‌العدل نیست و در گذشته نیز اقدامات مشابهی را در منطقه انجام داده است. این پنج نفر که در حال گذراندن دوران خدمت سربازی خود بوده‌اند قربانی مناقشه‌هایی هستند که خودشان هیچ نقشی در آن ندارند. این اقدامات خلاف تمام موازین بین‌المللی است.

امضاکنندگان از شما تقاضا دارند که تمام تلاش خود را جهت تضمین سلامت و آزادی این سربازان و بازگشت آن‌ها به کار گیرید.»

 


حوزه :
برچسب ها :
  1. امید

    با سلام
    از آنجا که گروه تروریستی مذکور همان طوری که در بیانیه ملی مذهبی هم آمده خود را بر بستر فقر و بدبختی مردم منطقه میخواهد استوار کند.بنا بر این یک جنبشی که از درون میدان مورد نظر آنها یعنی خود سیستان و بلوچستان بلند شود در حمایت از سربازان به اندازه حرکت ارباب قدرت دارای اهمیت است.منتها باید سنجیده شود که ایا چنین نهاد های مدنی ای در آنجا وجود دارند تا این حرکت را از تبدیل شدن به مانوری حکومتی مصون دارند . دیگر این که آیا چنین امنیتی در آنجا وجود دارد که این نهاد ها بتواند آزادانه حرکتی بکنند.ولی این خیلی ضروری و مهم است.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.