جمعه ۲۹ام بهمن ۱۳۹۵ , ساعت: ۰۵:۱۱کد مطلب : 101709 نسخه قابل چاپ
صادقی خبر داد:

درخواست از کمیسیون‌عمران برای ارائه گزارش تحقیق‌و تفحص از شهرداری/ تخفیف‌ در واگذاری‌املاک فراتر از حد آیین‌نامه معاملات است

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران با یادآوری اینکه تخفیف‌‌ها در واگذاری‌املاک شهرداری فراتر از حد آیین‌نامه معاملات بوده، گفت: از کمیسیون‌عمران مجلس برای جمع‌بندی و ارائه هر چه سریعتر گزارش تحقیق‌و تفحص از شهرداری تهران درخواست کردیم.

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزای خانه‌ملت در توضیح آخرین اخبار از طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، گفت: موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در کمیسیون عمران مجلس بیش از حد متعارف به طول انجامیده زیرا این تقاضا از مهرماه به کمیسیون ارجاع شده بنابراین درخواست شد تا کمیسیون گزارش خود را جمع‌بندی و طبق آیین نامه داخلی به هیات رئیسه ارائه کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس بنا شده در روزهای آتی جلسه‌ای را برگزار و موضوع طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را جمع‌بندی کند، رئیس کمیسیون عمران مجلس اما از تعیین تکلیف این طرح تا آخر اسفندماه سال جاری خبر داده است.

صادقی در ادامه در واکنش به پذیرش واگذاری۱۲۰ ملک  از سوی شهرداری تهران، گفت: شهرداری بر اساس نکات کارشناسی املاک و قیمت‌گذاری‌های پایه باید املاک را واگذار کند، همان چیزی که در طرح تحقیق وتفحص مذکو هم به آن پرداخته شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه واگذاری املاک از سوی شهرداری تهران، یادآور شد: متاسفانه تخفیف‌ها در واگذاری املاک از سوی شهرداری تهران فراتر از حدی است که در آیین‌نامه معاملات شهرداری تعریف شده است.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ایرادهای مطرح در طرح تحقیق و تفحص از شهرداری‌های تهران موضوع آیین نامه معاملات شهرداری است زیرا روال قانونی را در تصویب طی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ نایب رییس دوم کمیسیون عمران گفته است که آقای قالیباف در چند جلسه گذشته با کمیسیون عمران به واگذاری املاک نجومی اذعان داشت و گفت ۲۵۰ مورد نبوده و تنها ۱۲۰ ملک از سوی شهرداری واگذار شده است./


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.