چهارشنبه 17th آوریل 2013 , ساعت: 02:04کد مطلب : 41755 نسخه قابل چاپ

دراعتراض به گرداندن متهمان با لباس زنانه، زنان مریوانی به خیابان‌ها آمدند

فعالان مریوانی و نمایندگان مجلس خواهان پاسخگویی مسئولان به گرداندن یک شهروند با لباس زنانه در سطح شهر مریوان شدند.

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است عصر سه شنبه ٢٧ فروردین تعدادی از فعالان زن در شهر مریوان در اعتراض به گرداندن یک متهم مرد با لباس زنانه در سطح شهر مریوان دست به اعتراض زده اند.

انجمن زنان مریوان در این خصوص گزارش کرده که تعدادی از زنان کُرد با پوشیدن لباس قرمز کُردی و حمل پلاکاردهایی در محکومیت این عمل نیروی انتظامی و دادگاه شهرستان مریوان در تعدادی از خیابان های شهر مریوان –چهار راه موسک تا چهار راه شبرنگدست به اعتراض زده اند.

طبق همین گزارش  پس از شروع اعتراض از سوی فعالان زن نیروهای انتظامی و گارد ویژه به معترضین حمله ور شده و تعدادی از آنان را به شدت مجروح کرده اند.

به گزارش سایت nnsrojd، بر اساس حکم  یکی از شعب دادگاه شهر مریوان سه شهروند به پوشیدن لباس زنانه و گرداندن در سطح شهر محکوم شده بودند که حکم یکی از این افراد روز دو شنبه (١۵ آوریل/ ۲۶ فروردین) به اجرا در آمد.

این سه نفر به دلیل یک نزاع خانوادگی که حدود دو هفته پیش انجام شد، با صدور این حکم روبەرو شدەاند.

صدور اینگونه احکام و اجرایی کردن آن با هدف تحقیرمتهم صورت می گیرد.

نیروی انتظامی شهرستان مریوان، پس از صدور این حکم به یکی از متهمان این پرونده به نام ت.خلباس قرمز زنانه پوشانده و او را در سطح شهر مریوان گردانده است.

یک روز پس از گرداندن این شهروند و افزایش نارضایتی های عمومی در خصوص این حرکت نیروی انتظامی و دادگاه شهر مریوان، جمعی از نمایندگان مجلس در واکنش به افزایش اعتراض ها با امضای نامه‌ای، در صدد تذکر به وزرای کشور و دادگستری بر آمده اند.

به گزارش تارنمای نسیمنمایندگان امضا کننده این نامه، از جمله نماینده مریوان در مجلس، این اقدام را خلاف شئونات اسلامی و تحقیر لباس و شخصیت زن مسلمان عنوان کرده‌اند و قصد تذکر کتبی به وزرای کشور و دادگستری را دارند.

همچنین عضو کمیسون حقوقی مجلس در گفتگو با خبرگزاری های داخلی پوشاندن لباس زنانه  بر تن ارازل و اوباشرا غیر شرعیدانسته است.

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشته که این کار از نظر اجتماعی دارای اشکال بوده و به نوعی وسیله‌ای برای تحقیر زنان است“.


حوزه :
برچسب ها :
  1. حامد

    متهمان را خلع لباس کنند . سابقه هم دارد .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.