شنبه 8th سپتامبر 2012 , ساعت: 10:09کد مطلب : 22659 نسخه قابل چاپ
شبکه سی ان بی سی:

درآمد نفتی ایران ۷۰ درصد کاهش داشته است

 درآمدهای نفتی تهران در ماه جولای سال جاری میلادی احتمالا به کمتر از یک سوم در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا  به دنبال عملی شدن تحریمهای آمریکا و اتحادیه اروپا، صادرات و درآمدهای نفتی ایران ، کاهشی چشمگیر یافته و بنا بر ارزیابیهای کارشناسان انرژی، درآمد نفتی ایران در ماه جولای سال جاری نسبت به جولای سال گذشته از حدود ده میلیارد دلار به حدود سه میلیارد دلار کاهش یافته است.

بنا بر این گزارش به نقل از ترور هوسر، کارشناس بین المللی در حوزه انرژی و ذخایر طبیعی،  بررسی اطلاعات مربوط به معاملات خریداران نفت خام ایران نشان می‌دهد که آنها در ماه جولای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خرید نفت خود از ایران را به یک سوم کاهش داده اند‌

آقای ترورهوسر در گفتگو با شبکه سی ان بی سی گفته است گرچه روند اثرگذاری تحریمهای اقتصادی سریعتر از برخی پیش بینی ها در حال شکل گیریست ولی تاثیر کم آنها بر ایران باعث شده که برخی در واشنگتن خواستار اعمال تحریمهای اقتصادی سخت گیرانه تری علیه ایران شوند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.