سه‌شنبه 22nd سپتامبر 2015 , ساعت: 01:09کد مطلب : 85248 نسخه قابل چاپ
هاشمی رفسنجانی:

داعش تا نزدیک قصر شیرین و ۳۵ کیلومتری مرزهای غربی ما آمد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دولت یازدهم با فداکاری به منطقه ممنوعه مذاکرات وارد و پیروز شد، گفت: برخی به اسم اسلام و انقلاب در این مسیر سنگ اندازی می کنند.

به گزارش «تابناک» آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین کنگره کشوری آکادمی اقتصاد سلامت گفت: بیمه یک مسأله ای است که فراتر از مسئله سلامت است و بیمه های اجتماعی باید به گونه ای باشند که از زمان تولد تا مرگ یک انسان نیازهای حیاتی وی را تأمین کنند و این همان خواست اسلام است و امروز دنیا و اروپا برای تأمین اجتماعی کار کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه باید امکان دانش برای همه افراد یکسان باشد، تصریح کرد: اگر در اموری همچون بهداشت و درمان دسترسی به دارو برای همه فراهم نباشد و فقط عده ای پولدار به داروهای مؤثر دسترسی داشته باشند این ظلم و بی عدالتی است و خداوند هم به چنین ملتی غضب می کند.

وی بیمه های اجتماعی را از جمله کارهای بسیار خوب دنیا دانست و تأکید کرد: آنها با ثروت دیگران و از شرق و غرب دنیا و با استفاده از نیروی انسانی ارزان و ثروت های کشور فقیر دنیا در این مسیر قرار گرفته اند.

هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به اهمیت امنیت برای بشر خاطرنشان کرد: امنیت بشر دچار مشکل شده و همیشه هم همین گونه بوده و هیچگاه دنیا امن نبوده و امنیتی که امروز بشریت به آن نیاز دارد توسط انواع تروریست ها از بین رفته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دیدار اخیرش با یکی از سران اروپایی و بحث پایه ای با این مقام مسئول اروپایی ادامه داد: ما درباره مهاجرین با یکدیگر بحث کردیم، من به او گفتم شما آمدید با پول بقیه دنیا که حالا نمی گویم دزدی، از منابع، نیروی کار ارزان و فضای آنها با دانش خود استفاده کردید.

وی افزود: با وجود این، کسانی که همه زندگی آنها به خاطر ناامنی متلاشی شده از جمله آوارگان سوری، فلسطینی، عراقی و افغانستانی تنها راهشان این است که پیش شما بیایند و علاج این کار این است که برای این ظلمی که کرده اید فکری کنید.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه دنیا به این آسانی امن نمی شود، خاطرنشان کرد: استبداد و استعمار با یکدیگر همکاری می کنند و ما دیدیم زمانی که در این کشور رضاخان حضور داشت از سوی استعمار حمایت می شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مردم اگر استبداد را به هم می زدند راحت می شدند به وضعیت کشورهای تازه انقلابی پرداخت و گفت: برخی کشورها تا انقلاب کردند در درون آنها یک جریان تروریستی خلق شد و امنیت مردم را چنان مخدوش کرد که مردم از کار خود پشیمان شدند مانند انقلاب مصر که آنها بعد از انقلاب رونق کانال سوئز و توریسم خود را از دست دادند و از این روی، کسانی که مردم بیرونشان کرده بودند خیلی راحت به سر کار بازگشتند.

وی با اشاره به وضعیت لیبی و حضور ده ها ساله قذافی در این کشور یادآور شد: او حامی استعماری نداشت و خودش کار می کرد اما بعد از انقلاب لیبی این کشور به یکی از ناامن ترین کشورهای جهان و مرکز تروریست ها تبدیل شد.

هاشمی رفسنجانی امنیت سیاسی، غذایی و امنیت سلامت را از رکن های اساسی سعادت بشریت برشمرد و ادامه داد: ما حرف های مهم خود را در سند مهم بالادستی سیاست های کلی سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام زده ایم و در آنجا از همه متخصصان مربوطه استفاده شد و رهبری نیز آن را امضا و ابلاغ کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در درجه اول مشکل خودمان هستیم و باید اصولی باشد که سلامت منطقه را نیز تأمین کند، یادآور شد: در حال حاضر منطقه ما ناامن ترین منطقه جهان شده است و داخل کشور ما نیز اگر این گونه نیست، برای این است که مردم هنوز در صحنه حضور داشته و انقلاب خود را دوست دارند، هر چند ممکن است انتقادات جدی نیز به ما داشته باشند، ما به خاطر حضور مردم محفوظیم.

وی تأکید کرد: اگر روزی نتوانیم مردم را حفظ کنیم خیلی آسان دست های مرموزی امنیت ما را به هم می زند و ما می بینیم امروز در شرق کشورمان داعش پایگاه زده است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به حضور داعش در مرزهای غربی کشورمان یادآور شد: داعش تا نزدیک قصر شیرین و ۳۵ کیلومتری مرزهای غربی ما آمد و ما تهدید کردیم که اگر جلوتر بیایید می زنیم؛ لذا دیگر همان جا ماندند اما همچنان حضور دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بحث سلامت، خاطرنشان کرد: ما می دانیم در کشور کسانی هستند که هزینه دارو و آمپول های چند میلیونی و حتی چند هزار تومانی را ندارند و بیمارستان ها نیز بعضاً شرایطی دارند که پزشکان ما نمی توانند در آن کار کنند.

وی با بیان اینکه ما همه ضربه های ۸ سال گذشته را نگفته ایم و عمق قضیه خیلی بالاتر از اینهاست، به نقش تحریم ها علیه کشورمان پرداخت و گفت: در حال حاضر دولتی آمده که با فداکاری و شهامت وارد منطقه ممنوعه مذاکرات شده است و در این مسیر پیروز شد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به سفر آمانو به تهران یادآور شد: چون آمانو به مجلس آمریکا رفته بود اگر به تهران نمی آمد به مجلس ما اهانت می شد. از این روی، می بینیم آنها تا این حد جدی هستند و عجله ای هم ندارند که تحریم ها امروز یا فردا برداشته شود چرا که سود می برند و پول های ما در حساب آنهاست از این رو خودمان باید دلمان بسوزد اما افرادی به اسم انقلاب و اسلام سنگ اندازی می کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در زمنیه تأمین نیازهای پزشکی یکی از مشکلات ما در این زمینه همین مسائل است، خاطرنشان کرد: آنها خیلی زود می توانند تحریم ها را تعلیق کنند، سازمان ملل در ظرف نیم ساعت قطعنامه خطرناک را از بالای سر ما برداشت و چون در ذیل فصل ۷ بود به معنای جنگ محسوب می شود و از نظر بین المللی نیز مشروع بود؛ اما دولت کار به این بزرگی انجام داد ولی با این حال افرادی چشم خود را بسته و دهان خود را باز می کنند و هر چه می خواهند می گویند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.