دوشنبه 20th اکتبر 2014 , ساعت: 09:10کد مطلب : 68550 نسخه قابل چاپ
با گذشت نزدیک به یکماه

دادستان همچنان در پی سرنخهای اسیدپاشی‌ است

علیرغم اینکه در برخی موارد مانند برخورد با فعالان سیاسی و یا متهمین سایبری، افراد با سرعت خیره‌کننده‌ای بازداشت می‌شوند اما حدود یکماه پس از آغاز اسیدپاشی به صورت زنان در اصفهان فردی در این رابطه شناسایی و یا بازداشت نشده است و دادستان اصفهان تنها از وجود سرنخهایی در این رابطه خبر داده است

حسن رحیمی در گفت‌وگو با ایسنامنطقه اصفهان گفته است: سرنخ‌های خوبی در این زمینه به دست آمده، تمام نیروها بسیج شده‌اند و نظر این است که در آینده نزدیک نتایج خوبی به دست خواهد آمد.

وی با بیان این‌که «تأمین امنیت شهروندان یک وظیفه حاکمیتی است» اظهار کرد: دادسرا به جد وارد قضیه شده است دستورات خوبی مسئولان قضایی استان در این خصوص داده است.

وی با بیان این‌که «جرم انجام شده یک جرم عمومی و غیر قابل گذشت است» ادامه داد: حتی اگر شاکیان از ابتدا هم اعلام شکایت نکنند، وظیفه دادسرا است که به عنوان مدعی‌العموم موضوع را تعقیب کند.

دادستان اصفهان با بیان این‌که «بر اساس قانون مجازات اسلامی، مجازات اصلی این جرم علی‌القاعده مشروط به رعایت مسائل و شرایط قصاص است و اگر شرایط محقق شود اسیدپاشی مستوجب قصاص است» تصریح کرد: اگر قاضی رسیدگی‌کننده به پرونده جرم انجام شده را صدق محاربه کند، مجازات عامل و یا عاملان یقیناً اعدام است اما این موضوع بستگی به تشخیص دادگاه رسیدگی‌کننده دارد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.