دوشنبه 30th دسامبر 2013 , ساعت: 05:12کد مطلب : 57228 نسخه قابل چاپ

دادستان تهران علیه علی مطهری اعلام جرم کرد

دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی به دلیل اظهارات اخیرش درباره محاکمه متهمان حوادث ۸۸ اعلام جرم کرد.

یک منبع آگاه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پرونده اعلام جرم دادستانی تهران علیه آقای مطهری به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شده است.

به گزارش فرارو، علی مطهری نماینده مردم تهران صبح دیروز در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حصر خانگی میر حسین موسوی و مهدی کروبی و صدور “احکام سختگیرانه” علیه زندانیان سیاسی سال ۱۳۸۸، خواهان محاکمه همزمان محمود احمدی نژاد، موسوی و کروبی شد. مطهری برگزاری این محاکمه را تنها راه پایان دادن به مسائل پس از انتخابات ۸۸ دانست.

او گفت: «تا زمانی که یک طرف قضیه حق سخن گفتن و دفاع از خود را نداشته باشد و طرف دیگر هر چه می خواهد اتهام بزند و تحلیل کند، این بحران حل نخواهد شد.» مطهری در نطق امروز خود از عملکرد قوه قضائیه در برخورد با اعتراضات سال ۱۳۸۸ به شدت انتقاد کرد.

او گفت “رئیس قوه قضائیه بهتر است به جای شعار دادن در باره فتنه، به حل آن بپردازد و حل آن مستلزم وجود یک قوه قضائیه مستقل است، نه قوه ای که از این نهاد و آن دفتر و از دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی تأثیر بپذیرد.”

خاطرنشان می شود مطهری در طول سال های اخیر بارها نبت به حصر بدون حکم قضایی موسوی و کروبی اعتراض کرده است.


حوزه :
  1. ناصر

    این دادستان محترم تهران کجاست ، پیدایش نیست ؟ دلمان برای مهر پیشانی معظم له تنگ شده است . و البته لحن صدای گیرایش . فکر کردیم از سرنوشت مرتضوی عبرت گرفته ، ولی ظاهرا اینطور نیست .
    اعلام جرم علیه مطهری لقمه گلوگیری است ، همزمان با نرمش قهرمانانه .

  2. ناشناس

    آقای غروی پس از نوشتن مقاله دستگیر و به اوین فرستاده می شود تا برای او دادگاهی تشکیل شود. مطهری در مجلس به عنوان نماینده سخنی می گوید و برای او پرونده ای تشکیل می شود. مرتضوی اموال بیت المال را در تامین اجتماعی بذل و بخشش میکند. در قتل زهرا کاظمی و قتل های کهریزک متهم است. از او شکایت میشود دادگاه تشکیل میشود احضار میشود بخواهد میرود نخواهد نمی رود. در این بی دادگری علی خامنه ای تاکنون هیچ پرونده ای از جنایت ها و تخلفات اصولگرایان به نتیجه نرسیده است! چرا؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.