چهارشنبه ۱۵ام شهریور ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۹:۰۶کد مطلب : 22409 نسخه قابل چاپ
تسلیت سایت ملی-مذهبی به جبهه ملی و ملیون ایرانی

خسرو سعیدی عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران درگذشت

خسرو سعیدی، عضو حزب ایران و از اعضای شورای مرکزی و هیات اجرایی جبهه ملی ایران درگذشت.

به گزارش سایت ملیون ایران   روز پنجشنبه در تهران مراسمی برای بزرگداشت این  عضو جبهه ملی برگزار خواهد شد.

به گزارش این سایت این مراسم پنجشنبه ازساعت ۴ تا۵/۵ بعدازظهر در مسجدجامع شهرک غرب واقع در روبروی مجتمع میلاد نور برگزار می شود.

خسرو سعیدی تدوین کننده اصل ۲۹ قانون اساسی جمهور اسلامی ایران (که در مورد لزوم حمایت از بازنشستگان، بیمه بیکاری و از کارافتادگی و تامین حداقل خدمات همگانی بیمه درمانی توسط دولت بحث می کند) ۱۱ شهریور در تهران دار فانی را وداع گفت.

وی در سال ۱۳۱۴ خورشیدی در شهر تبریز متولد شد و تحصیلات مقدماتی خود را در همان شهر به پایان رساند.

خسرو سعیدی که دانش آموخته رشته حقوق در مقطع دکترای دانشگاه تهران بود، از سال ۱۳۴۰ به استخدام سازمان بیمه های اجتماعی کارگران درآمده و تا سال ۱۳۶۲ مسئولیت های؛ ریاست شعبه، ریاست اداره بیمه بیماری و کمک های قانونی، مدیریت منطقه فارس و بنادر، معاونت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در امور فنی و عضویت در هیات مدیره سازمان را به عهده داشت.

فعالیتهای سیاسی سعیدی به سال ۱۳۲۸ و عضویت در حزب ایران و سپس جبهه ملی ایران باز می گردد. وی در سال ۱۳۴۰ مسوولیت دونشریه دانشجویی جوانان سوسیالیست و پیام دانشجو را برعهده گرفت. اما دوری جستن های مداوم وی از تند روی های مرسوم آن زمان باعث شد تا از سوی حزب ایران به همراه چند تن دیگر برای تشکیل و بازسازی کمیته استان تهران انتخاب شود.

عملکرد به دور از جنجال وی در همین دوران هم سبب شد تا او که یکی از جوانترین اعضای حزب به شمار می آمد به سمت منشی کنگره هشتم برگزیده شود. سعیدی در جبهه ملی پنجم نیز به عنوان عضو شورای مرکزی فعالیت های بسیار زیادی  انجام داد و در سال ۱۳۸۲ به اتفاق حسین راضی و حسین شاه حسینی مسوولیت برگزاری انتخابات پلنوم الله یار صالح را برعهده گرفت. او در این کنگره از طرف شرکت کنندگان به عضویت در شورای مرکزی انتخاب شده و ازسوی اعضای شورای مرکزی به سمت عضویت در هیات اجرایی منصوب شد.

از خسرو سعیدی مقالاتی در زمینه های تاریخی و ادبی در مجلات بخارا،حافظ، ایرانمهر و… منتشر گردیده است. او دارای تالیفاتی در خصوص زندگینامه الله یار صالح ، مهندس زیرک زاده (پرسش های بی پاسخ در سالهای استثنایی) ، ن‍ف‍ت‌ در ای‍ران‌: ن‍گ‍رش‍ی‌ در ش‍ن‍اخ‍ت‌ دگ‍رگ‍ون‍ی‍ه‍ای‌ ن‍ف‍ت‍ی‌ ای‍ران‌ (از اس‍ت‍ث‍م‍ار ت‍ا ب‍ه‍ره‌گ‍ی‍ری‌ م‍ل‍ی‌) و. ..) نیز هست.

سایت ملی-مذهبی درگذشت آقای سعیدی  را به جبهه ملی و همه ملیون ایرانی تسلیت می گوید. به این امید که روح آن مرحوم قرین رحمت الهی گردد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.