دوشنبه 2nd سپتامبر 2013 , ساعت: 04:09کد مطلب : 50855 نسخه قابل چاپ
در جریان اختلاس بنیاد شهید رخ داد

خروج ۱۷۰ میلیارد تومان از کشور

روند اختلاس های زنجیره ای که در دولت دهم شدت گرفت همچنان ادامه دارد.  در تازه ترین مورد غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی٬ عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران از اختلاس ۱۷۰ میلیارد تومانی در این بنیاد خبر داد و گفت این مبلغ از ایران خارج شده است.

به گزارش دیگربان آقای ایمن‌آبادی روز هشتم شهریور به سایت «افکار نیوز» گفته که «علی رغم برخی ادعا‌ها مبنی بر بازگشت سرمایه از دست رفته بنیاد شهید٬ این پول قابل برگشت به کشور نیست.»

وی افزوده «در جریان تحقیق و تفحص از بنیاد شهید یک پرونده جابه جایی مالی ۱۷۰ میلیارد تومانی کشف شده که برخلاف ادعاهای موجود این پول قابل بازگشت نیست٬ چراکه از کشور خارج شده است.»

این در حالی است که پیش‌تر برخی مسئولان بنیاد شهید اعلام کرده بودند این مبلغ از ایران خارج نشده و متهمان این پرونده نیز ممنوع‌الخروج شده‌اند.

آقای ایمن‌آبادی چهارم شهریور ماه نیز اعلام کرده که در این پرونده اختلاس٬ بسیاری از مدیران بنیاد شهید نیر دست داشته‌اند.

این نماینده مجلس هیچ اشاره‌ای به رقم دقیق اختلاس صورت گرفته در این بنیاد و نام روسایی که به گفته وی در این فساد مالی نقش داشته‌اند٬ نکرده است.

۱۰ خرداد امسال نمایندگان مجلس با ۱۲۹ رأی موافق، طرح تحقیق و تفحص از «بنیاد شهید و امور ایثارگران» را تصویب کردند.

«نبود شفافیت مالی»، «وجود شائبه‌های مختلف در بخش‌های اقتصادی بنیاد» و «کشف اختلاس ۱۵ میلیارد تومانی» از جمله دلایل پیگیری این طرح در مجلس عنوان شده است.


حوزه :
 1. ناظر

  دولت دهم برای بعضی نعمت بزرکی بود و هست . بیش از صد میلیارد دلار از درآمد نفت گم شده و همه زوم کرده اند روی اختلاسهای دولت که جمع انها شاید به یک میلیارد دلار هم نرسد .

 2. هوشنگ

  حالا باز هم توی تلویزیون خودتان رو بزنید به نفهمی بجای انکه با فساد برخورد شود. هی بحث را عوض کنید صحبت از
  فتنه گر بکنبد.
  بیشتر اختلاس ها مربوط به دوران احمدی نژاد بوده و بعد از کودتای سال ۱۳۸۸ بوده است.
  احمدی نژاد هم بعد از ریاست جمهوری برای خودش راحت میچرخد و تازه یک پست دیگر در مجمع تشخیص نیز دریافت کرده است. هیچگونه جای تعجبی ندارد وقتی با فساد در سطوح بالا برخورد نمی شود مشخصا به همه جا کشیده میشود.
  الان ما زمانی شبیه بعد از فوت پیامبر و زمان معاویه هستیم . فساد ها ان زمان بعد از فوت پیامبر شروع شد
  هنوز ما به زمان یزید نرسیدیم تا مردم چشمشان کاملا روشن بشه و دوزاریوشون بیافته که موضوع چیه!

 3. شیرازی

  آقای خامنه ای عمامه {…} را بگزار بالاتر و بنگر که چندین هزار نفر شب سر گرسنه بر بالین میگذارند

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.