سه‌شنبه 9th آوریل 2013 , ساعت: 06:04کد مطلب : 41180 نسخه قابل چاپ
تداوم تهدید های پیونگ یانگ

خارجی ها کره جنوبی را تخلیه کنند

کره شمالی ضمن قطع کامل همکاری تولیدی با کره جنوبی، به خارجیان ساکن کره جنوبی هشدار داده است آماده “تخلیه” آن کشور باشند.

به گزارش بی بی سی روز سه شنبه، ۱۹ فروردین (۹ آوریل)، خبرگزاری رسمی کره شمالی متن اطلاعیه نهادی موسوم به “کمیته آسیا و اقیانوس آرام “را منتشر کرد که در آن به خارجیان مقیم کره جنوبی هشدار داده است که در صورت بروز جنگ در منطقه، ادامه حضور در کره جنوبی می تواند به آنان آسیب برساند.

در این اطلاعیه آمده است که “به تمامی سازمان‌ها، شرکت‌ها و جهانگردان خارجی در کره جنوبی اعلام می‌شود که باید تمهیدات لازم برای تخلیه آن کشور را فورا مورد بررسی قرار دهند.”

این خبرگزاری همچنین اظهارات کیم یانگ گون، دبیر کمیته مرکزی حزب کارگران جمهوری دموکراتیک کره – حزب حاکم بر آن کشور – را هم منتشر کرده که در آن امده است که تمامی شهروندان کره شمالی شاغل در منطقه صنعتی مشترک با کره جنوبی از این منطقه “تخلیه شده اند.”

کیم یانگ گون مقامات دولتی کره جنوبی و “به خصوص محافظه کاران” در آن کشور را متهم کرده است که با همکاری ایالات متحده به اقداماتی جهت زمینه سازی آغاز جنگ علیه کره شمالی دست زده اند.

دبیرکل حزب کارگران کره گفته است که “جنگ افروزان کره جنوبی” هشدارهای مکرر کره شمالی را نادیده گرفته و به اهانت به شرافت خلق کره ادامه می دهند و به ترتیب، مشخص کرده اند که در نظر دارند مجتمع صنعتی را به محلی برای آغاز جنگ علیه کره شمالی تبدیل کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه مجتمع صنعتی کائسونگ که “می بایست در خدمت تفاهم، اتحاد، صلح و وحدت ملی باشد به جبهه رویارویی بین هموطنان و جنگ علیه شمال تبدیل شده” افزوده است که در شرایط کنونی، این تاسیسات “به چیزی کمتر از هیچ” مبدل شده و در نتیجه، اتخاذ تدابیری در این زمینه ضرورت یافته است.

این تدابیر شامل خروج تمامی کارکنان کره شمالی از این منطقه و تعلیق موقت فعالیت آن است تا در این فرصت، کره شمالی بتواند این موضع را بررسی کند که آیا “جنگ افروزان” کره جنوبی در صدد برآمده اند که از آن به عنوان مرکزی برای جنگ افروزی استفاده کنند یا نه.

مجتمع صنعتی مشترک شمال و جنوب محل ارتزاق چند هزار کارگر کره شمالی است

این اطلاعیه، ظاهرا در تلاش برای وادار کرده مقامات کره جنوبی به پذیرش خواسته های کره شمالی، با این جملات پایان می یابد که “چگونگی تحولات در روزهای آینده به طور کامل به رویکرد مقامات کره جنوبی بستگی دارد.”

در روزهای اخیر، نظامیان کره شمالی مانع از ورود شهروندان کره جنوبی شاغل در مجتمع کائسونگ شدند.

مجتمع صنعتی کائسونگ که در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد با حمایت دولت کره جنوبی و به منظور فراهم کردن زمینه اشتغال برای نیروی کار کره شمالی تاسیس شده و بیش از یکصد شرکت کره جنوبی در آن سرمایه گذاری کرده اند.

شمار شهروندان کره شمالی شاغل در این مجتمع به بیش از پنجاه هزار نفر می رسد و از این طریق، سالانه حدود ۹۰ میلیون دلار ارز خارجی نصیب کره شمالی می شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.