سه شنبه ۸ام مرداد ۱۳۹۲ , ساعت: ۰۶:۰۵کد مطلب : 48523 نسخه قابل چاپ
نماینده سابق مجلس:

خاتمی در مراسم تحلیف حضور خواهد یافت

نماینده سابق مجلس گفت: حضور افراد خارجی در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور از اختیارات آقای روحانی است و وی تشخیص می‌دهد چه کسی را دعوت کند و چه کسی را دعوت نکند و قطعا ایشان نیز مصالح کشور را در این زمینه رعایت می‌کنند.

به گزارش نامه، داریوش قنبری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فراجناحی بودن دولت حسن روحانی گفت: همانطور که رئیس جمهور منتخب اعلام کرده است، افراد معتدل در دو جناح مطرح سیاسی در دولت وی حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: مطمئنا افراطیون جایی در دولت تدبیر و امید نخواهند داشت و روحانی سعی خواهد کرد دولت خود را از عقلای جامعه تشکیل دهد که عملکرد آنان در دولت‌های گذشته مثبت و مورد دفاع باشد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس هشتم با انتقاد از ادبیات تندروها به ویژه روزنامه کیهان در قبال دولت روحانی تصریح کرد: این آقایان در زمانی که روحانی در انتخابات پیروز شد، دستپاچه شدند و رفتاری دو گانه را از خود بروز دادند.

قنبری افزود: آنها می‌خواستند پیروزی روحانی را به نام خود مصادره کنند اما رفتار منطقی رئیس جمهور منتخب باعث برملا شدن این طرح آنان شد و پس از آن حملات به حسن روحانی به مدیریت کیهان آغاز شد.

این استاد علوم سیاسی با بیان اینکه وزن این جریان در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد گفت: این آقایان چه کاره هستند که برای روحانی تعیین تکلیف می‌کنند؟ کیهان و دوستانش بهتر است به بررسی دلایل شکست تلخ‌شان در انتخابات از جریان اعتدال بپردازند و اینقدر مواضع خود را تکرار نکنند.

وی ادامه داد: کشور درگیر مشکلات شدید اقتصادی است و حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم خود را نباید سرگرم پاسخ گویی به این سخنان کند و تمام وقت خود را برای رفع مشکلات ایجاد شده در این هشت سال بگذارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ، مجلس جای بحث، تبادل نظر و حل مشکلات کشور است به انتقاد از سخنان روح الله حسینیان پرداخت و گفت: مجلس جای گوجه پرتاب کردن نیست. بیان این ادبیات آن هم از یک نماینده با کسوت روحانی جای تعجب دارد.

قنبری تصریح کرد: استفاده از این ادبیات در شان مجلس جمهوری اسلامی نیست و حضور افراد خارجی در مراسم تحلیف رئیس جمهور از اختیارات آقای روحانی است و وی تشخیص می‌دهد چه کسی را دعوت کند و چه کسی را دعوت نکند و قطعا ایشان نیز مصالح کشور را در این زمینه رعایت می‌کنند.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس هشتم در مورد احتمال حضور سید محمد خاتمی در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید گفت: تصمیم این کار با آقایان خاتمی و روحانی است اما بر اساس آنچه شنیده‌ایم رئیس جمهور اصلاحات در لیست مدعوین مراسم تحلیف حضور دارند.


 1. محمود

  اگر روحانی دولت خود را از عقلای جامعه تشکیل دهد ، تکلیف نزدیکی نظراتشان چه میشود ؟
  یقینا کس دیگری غیر از اقای قنبری از اظهارات حسینیان تعجب نکرده است . چون هم مجلس اسلامی جای مناسبی برای پرتاب گوجه است و هم این ادبیات متناسب با شان حمهوری اسلامی است .

 2. رحیم

  در کشورهای دموکراتیک رسم بر اینست که برای اعتراض گوجه و تخم مرغ پرتاب میکنند.
  اما با این گرانی گوجه و تخم مرغ فکر نمیکنم . هیچکس حتی در مجلس به فکر پرتاب ان باشد.
  اگر هم دم دستش باشد حتما املتش میکنه!

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.