سه‌شنبه 13th آگوست 2013 , ساعت: 04:08کد مطلب : 49321 نسخه قابل چاپ

حکم ده سال زندان عماد بهاور در دیوان عالی کشور نقض شد

با نقض حکم ده سال حبس تعزیری عماد بهاور، پرونده ی وی به دادگاه تجدید نظر ارسال شد.

به گزارش   کلمه، دیوان عالی کشور پس از بررسی اعتراض وکلای عماد بهاور حکم ۱۰ سال حبس وی را نقض و با اعاده دادرسی موافقت کرد. به این ترتیب پرونده این زندانی سیاسی جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدید نظر ارسال شد.

عماد بهاور، رئیس شاخه جوانان نهضت آزادی و عضو ستاد میرحسین موسوی در ۲۲ اسفند ۸۸ بازداشت و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور به ریاست قاضی جعفری در خرداد ماه ۹۰ اعاده دادرسی را پذیرفت اما از ارسال پرونده به دیوان جلوگیری به عمل آمد. در ‌‌نهایت پس از دو سال پیگیری، پرونده در خرداد ۹۲ به دیوان فرستاده شد و شعبه ۳۱ دیوان ضمن تأیید ایردهای پرونده حکم صادره را نقض کرد و پرونده را برای بررسی مجدد به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر ارسال کرد.

عماد بهاور بیش از ۳/۵ سال است که در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر برده و در این مدت تنها چند روز در نوروز ۹۲ به مرخصی آمده است.


حوزه :
  1. حمید

    قوه قضائیه ولایی همین است . در دوران ستم شاهی کسی جرئت نداشت پرونده را به دیوانعالی کشور نفرستد ، حتی وزیر دادگستری .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.