سه‌شنبه 22nd می 2012 , ساعت: 02:05کد مطلب : 10038 نسخه قابل چاپ
رییس دیوان عدالت اداری خبر داد:

حکم انحلال خانه سینما لغو شد

رئیس دیوان عدالت اداری از صدور رای در پرونده شکایت خانه سینما از وزارت ارشاد و نقض تصمیم انحلال خانه سینما خبر داد.

همزمان، در حالی که رئیس دیوان عدالت اداری از نقض تصمیم دولت برای انحلال خانه سینما خبر داده، وزیر ارشاد گفته است که تنها یک ایراد شکلی مطرح شده و ارشاد باز هم این موضوع را پیگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا، محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری می‌گوید: «در این پرونده یک مسئله در تصمیم وزارت ارشاد از لحاظ رعایت موازین قانونی توسط شعبه رسیدگی‌کننده به پرونده مورد اشکال قرار گرفته است

وی افزود: «شعبه رسیدگی‌کننده تصمیم وزارت ارشاد را نقض کرد تا دولت مجددا در موضوع انحلال خانه سینما تصمیم‌گیری کند

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: «این رای به وزارت ارشاد و خانه سینما ابلاغ خواهد شد

گفتنی است، دستور انحلال خانه سینما روز ۱۳ دی ماه ۹۰ طی نامه‌ای از سوی دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت ارشاد خطاب به مدیرعامل خانه سینما اعلام شده بود.

در متنی که با عنوان «دستور انحلال» به تشکل صنفی خانه سینما ارسال شد، آمده بود: «نظر به مجموع بررسی‌های معموله و مداقه در اسناد و مدارک مربوطه و امعان نظر در مراحل ایجاد تشکل موسوم به «خانه سینما» بدینوسیله اعلام می‌دارد با توجه به عدم طی تشریفات قانونی مربوط به تاسیس موسسات فرهنگی و هنری و نیز اقدامات غیر قانونی بعدی، این تشکل و استمرار فعالیت‌های آن فاقد وجاهت قانونی است و مراتب جهت انحلال خانه سینما اعلام می‌گردد. بدیهی است هر اقدامی خلاف مفاد این دستور و یا عدم توقف فعالیت ظرف ۴۸ ساعت از تاریخ صدور، از مصادیق بارز ماده واحده قانون تعطیل موسسات و واحد‌های آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی که بدون مجوز قانونی دائر شده و می‌شوند (مصوب ۷ دی ماه سال ۷۲ مجلس شورای اسلامی) بوده و موجب پیگرد قانونی است

بر اساس گزارش ها، سید محمد حسینی، وزیر ارشاد گفته است که تنها یک ایراد شکلی مطرح شده و ارشاد باز هم این موضوع را پیگیری می کند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.