شنبه 23rd فوریه 2013 , ساعت: 09:02کد مطلب : 37802 نسخه قابل چاپ
حمله تند کیومرث پوراحمد به شمقدری:

آن ۶۰ جایزه قبلی فرهادی را هم لابی کردید؟!

کیومرث پوراحمد با انتقاد تند از سخنان جواد شمقدری گفت: آقای احمدی نژاد در همه عرصه ها، اعم از اقتصاد و محیط زیست و فرهنگ و … عملکرد ضعیفی داشته است. جواد شمقدری هم به معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد دولت احمدی نژاد، در عرصه فرهنگ و سینما عملکرد بسیار ضعیفی داشته و در این ماههای آخر مسئولیت خود، می خواهد با طرح چنین ادعایی، کاری کند که مردم راه گم کنند و سیاست های نادرست مجموعه تحت مدیریتش را نبییند.

به گزارش عصر ایران،پوراحمد افزود: اصغر فرهادی تا پیش از جایزه اسکار، ۶۰ جایزه در ۶۰ کشور جهان برده بود و برای کسب اسکار اساساً نیازی به لابی گری شمقدری نداشت.

کارگردان “قصه های مجید” با ابراز نارضایتی از ادعاهای غیرواقع در حوزه سینمای کشور، گفت: بهتر است آقای شمقدری ابتدا به موفقیت های فیلم “جدایی نادر از سیمین” تا پیش از کسب جایزه اسکار، نگاهی بیندازد و بعد ادعا کند که اصغ فرهادی جایزه اسکارش را مدیون اوست.

وی افزود: هر چند من معقتدم بهتر است حرف زیادی و بی ربط نزنیم ولی با این حال از جناب آقای شمقدری بابت لابی ای که با آمریکایی ها کردند تا اصغر فرهادی اسکار را از آن خود کند، بسیار بسیار سپاسگزارم!

کارگردان “شب یلدا” در پایان گفت: من به آقای فرهادی هم توصیه می کنم از جواد شمقدری تشکر ویژه بکند؛ چرا که اگر لابی جواد شمقدری نبود، فرهادی نمی توانست در جهان سینما خوش بدرخشد و اسکار و آن ۶۰ جایزه دیگر را نصیب خود کند. اما او الان اسکار را برده و مشغول فلیمسازی در جهان غرب است و فقط ما سینماگران می دانیم که فیلم ساختن در غرب، با امکانات و بودجه و شرایط غربی ها، چه لذتی دارد! اصغر فرهادی باید از اینکه شمقدری موجب شده است تا او طعم چنین لذتی را بچشد، با تمام وجود سپاسگزار و ممنون جواد شمقدری باشد.


  1. داماشی

    این داستانی واقعی میباشد که به نوعی تکرار انرا البته در ژانرهای دیگری که بیشتر در راس جریان دارد مشاهده میکنیم.هر چند بر اساس عقل خدا دادی هیچ دو حادثه ای مشابه و طابق النعل,بالنعلی وجود خارجی ندارد و کار به انجا ختم میشود که حتا عدد ۱ با عدد ۱ دیگری از نظر کمیت و کیفیت و…با هم برابر نیستند.منطقه ما بیشتر از خوانین تشکیل شده بود مادر بزرگ پدر بنده که به گل گز خانم شهره بودند و یکی از عادت عجیب و غریب ایشان بدینگونه بود که بدون استثنا تا روزی که اجل به سراغ ایشان امد ترک گردید؛هر روز بعد از خوردن ناشتایی که همان صبحانه دیروزیست؛که امروز از عجایب است که کمتر خانواده ای به خوردن ان تمایل دارد؛ نه انکه از خوردن بدشان بیاید ندارند که بخورند؛ به پشت بام میرفتند و کمتر خانی بود که از فحش ها و تبلیغات منفی گفتاری ایشان از قلم بیفتد؛خوشبختانه با روایاتی از این دست که به تکرار شنیده ام چون سخنان و فحش هایش مستند و با سند بود؛بر عکس درفشانیهای کل ریوسیان؛ و خاصه جناب شمقدری که مستند به بگم,بگم, و سر انجام ان میگوید که خان میخواهد نه انکه خود بخواهد؛هیچ خانی و خانزاده ای جرات انرا نداشتند و یا شاید از زر و زور و تزویر و ریا,فقط زور و مال داشتند؛که با ایشان سر شاخ بشوند که نتوانستند.حال چه اتفاقی و چه ملالی شده است که به بلال گفتن و بلا خوردن حضرت اجل؛بلا نسبت ملک الموت؟گیر میدهند؟واقعن حالی میبریم که این جناسان به رقابت از خناسان به فلاکت رسیده اند؛

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.