چهارشنبه 17th دسامبر 2014 , ساعت: 03:12کد مطلب : 71105 نسخه قابل چاپ
شعبه عمومی دادگاه اتحادیه اروپا:

حماس از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شد

شعبه عمومی دادگاه اتحادیه اروپا، تصمیم این اتحادیه برای قرار دادن جنبش فلسطینی حماس در فهرست سازمان‌های تروریستی را لغو کرده است.
به گزارش بی بی سی قضات این دادگاه گفتند که تصمیم اتحادیه اروپا بر اساس بررسی اقدامات حماس اتخاذ نشده است بلکه ناشی از “استنباط هایی از محتوای گزارش‌های مطبوعاتی و اینترنتی بوده است.”
شعبه عمومی دادگاه اتحادیه اروپا در عین حال از لغو ممنوعیت کمک مالی به حماس خودداری کرد و آن را به خاتمه رسیدگی به درخواست تجدیدنظر از سوی اتحادیه اروپا موکول کرد.
این دادگاه گفته است که رای خود را بر اساس ملاحظات فنی و حقوقی صادر کرده و مبنای آن ارزیابی مجدد طبقه‌بندی حماس به عنوان یک گروه تروریستی نبوده است.
اسرائیل، آمریکا و چند کشور دیگر، جنبش حماس را یک سازمان تروریستی می‌دانند اما هوادارانش، آن را گروهی می‌خوانند که علیه اشغال دست به مقاومت مشروع می‌زند.
حماس از ژوئن سال ۲۰۰۷ و پس از سرکوب و اخراج ماموران تشکیلات خودگردان فلسطینی، بر نوار غزه مسلط شد و این بخش از اراضی فلسطینی را اداره می‌کند.
وکیل حماس از رای این دادگاه استقبال کرده اما نخست‌وزیر اسرائیل گفته است که از شورای اتحادیه اروپا (شورای وزیران) خواهد خواست تا حماس را “فورا” وارد فهرست سازمان‌های تروریستی کنند.
قرار است تا ساعاتی دیگر در پارلمان اروپا در مورد به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی رای‌گیری شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.