چهارشنبه 18th آوریل 2012 , ساعت: 10:04کد مطلب : 5979 نسخه قابل چاپ
موضع آمریکا در مورد جزایر سه گانه اعلام شد

حل مسئله از طریق گفتگو یا مراجعه به دادگاه بین المللی لاهه

ایالات متحده آمریکا در مورد اختلاف ایران و امرات بر سر جزایر سه گانه موضع خود را اعلام کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا بدون تایید اماراتی یا ایرانی بودن جزایر سه گانه آمده است:« آمریکا از خواسته دولت امارات برای حل این نزاع از طریق گفتگو یا مراجعه به دادگاه بین المللی لاهه، اعلام حمایت می کند.»

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه با توصیف مسئله جزایر سه گانه به عنوان “اختلاف مرزی” میان ایران و امارات، خواستار حل “مسالمت آمیز” این اختلافات شد.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، “مارک تونر” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه در بیانیه ای خواستار حل مسالمت آمیز اختلاف مرزی میان ایران و امارات شد و گفت: سفر محمود احمدی نژاد به یکی از جزایر مورد نزاع، باعث پیچیده شدن این مشکل شده است.

تونر افزود: واشنگتن از تهران می خواهد به درخواست ها و پیشنهادات امارات در این زمینه، پاسخ دهد.

در همین زمینه، وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس دیروز سه شنبه در نشستی در دوحه، ضمن اعتراض به سفر اخیر محمود احمدی نژاد به جزیره ابوموسی، از مالکیت امارات بر سه جزیره ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک در خلیج فارس اعلام حمایت کردند.

۶ کشور عربستان سعودی، کویت، قطر، بحرین، امارات و عمان عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.