دوشنبه 9th جولای 2012 , ساعت: 08:07کد مطلب : 15846 نسخه قابل چاپ
برای دومین بار در طول دو سال اخیر

حسن اسدی زیدآبادی به مرخصی آمد

عصر روز دوشنبه حسن اسدی زیدآبادی، عضو دربند شورای مرکزی سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) به مرخصی آمد.

به گزارش ادوار نیوز  این عضو سازمان ادوارتحکیم وحدت از روز سی‌ و یکم مرداد ماه سال ۸۹ برای دومین بار از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

مسوول کمیته حقوق بشر سازمان ادوار تحکیم وحدت به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رییس‌ جمهور، شرکت در تجمعات غیرقانونی و تشویش اذهان عمومی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال حبس تعزیری و یک میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

اسدی‌ پیش از این نیز در ۱۲ آبان ماه سال ۸۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با قید ضمانت از زندان آزاد شد، اما بار دیگر در تاریخ ۳۱ مرداد بازداشت شد.

با وجود سپری شدن نزدیک به دو سال از دوران محکومیت غیرقانونی این عضو شورای مرکزی و سیاستگذاری سازمان دانش آموختگان ایران، وی تنها در مرداد سال گذشته به مدت یک هفته در مرخصی به سر برد.

هم اکنون احمد زید آبادی دبیر کل سازمان دانش آموختگان ایران، عبدالله مومنی سخنگو و همچنین علی جمالی و علی ملیحی دو تن از اعضای ارشد این سازمان در زندان به سر می برند.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.