سه‌شنبه 23rd آوریل 2013 , ساعت: 03:04کد مطلب : 42235 نسخه قابل چاپ
اظهارت تند احمدی نژاد در قم:

حرف هایی دارم که بعدا خواهم گفت/ پول ملت را زیر زمین کرده‌اند/ حساب ما را به حساب اسلام نگذارید

محمود احمدی نژاد در ادامه صحبت های تهدید آمیز خود تاکید کرد در آینده حرف هایی برای گفتن خواهد داشت.

به گزارش ایسنا رییس‌ دولت دهم در آیین بهره‌برداری از سامانه انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم گفت: ما ادعا نمی‌کنیم که اسلام را حاکم کرده‌ایم، بلکه می‌خواهیم اسلام را حاکم کنیم و می‌خواهیم اسلامی شویم، چون اگر حقیقت اسلام در یک نقطه عالم حاکم شود، عطر آن جهان را سرمست می‌کند.

وی با اشاره به کارهای بزرگی که در قم اتفاق افتاده و می‌افتد، گفت: در زمان حضورم در شهرداری به چشم خریدار به قم آمدم و نیاز به تحول اساسی در شهرسازی قم وجود داشت و به فضل الهی و همت خادمان اقداماتی آغاز شد و می‌توان گفت که چهره امروز قم با هشت سال قبل قابل مقایسه نیست.

رییس‌ دولت دهم  به افتتاح برخی پروژه‌ها در قم از جمله مسکن مهر، راه‌آهن ریلی، بزرگراه حرم تا حرم و طرح آبرسانی اشاره کرد و افزود: پروژه‌هایی که در قم افتتاح شد، از جمله طرح ریلی استان قم و مسکن مهر و طرح حرم تا حرم، بسیار نتایج خوبی خواهند داشت. طرح قطار هوایی هم ان‌شاءالله در قم اجرا خواهد شد و خواهیم دید که چطور در سطح شهر نشاط فراهم خواهد کرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه “حرف‌هایی هست که بعدا اگر خدا عمری دهد خواهم گفت”، گفت: پول ملت را زیر زمین کرده‌اند؛ البته به چند برابر قیمت و با اصرار و کسی هم سردرنیاورد که چه شد. البته زیر زمین هم لازم داریم و هوا هم لازم داریم، اما چرا باید از طریق گرانتر این کار انجام شود؟

رییس‌ دولت دهم  در ادامه به مردم قم سفارش کرد: نگران آب نباشید چراکه امروز نیازمند رشد جمعیت هستیم و امروز این رشد باید به قبل برگردد. کاهش رشد جمعیت یک خطر برای ملت است در حالی که برخی فکر می‌کنند جمعیت مثل نخود و لوبیا است که اگر تمام شد، می‌توان آن را خرید یا از خارج آورد، در حالی که مانند حرکت یک نفر است که در دوره‌های مختلف جوانی، میانسالی و پیری می‌تواند کارهای متفاوتی انجام داد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه “اگر جمعیت سنی بالا رود، آن را نمی‌توان جبران کرد”، افزود: اگر جمعیت سنی بالا برود، دیگر نمی‌توانند مولد باشند پس تنها خرج می‌کنند و باید بیمه و بیکاری پرداخت شود. در نتیجه عده قلیلی کار می‌کنند و عده کثیری استفاده کننده می‌شوند و این موضوع به اقتصاد ضربه می‌زند و در نهایت موجب می‌شود که ملت عوض شوند و این برای ایران بد است چون ملت ایران یگانه است.

رییس‌ دولت خطاب به مردم قم اظهار کرد: آب سالم آمد. مردم قم نگران افزایش جمعیت نباشند و من از طرف خدا قول می‌دهم که روزی‌تان می‌رسد، چراکه خود جمعیت، اقتدار ملی و قدرت می‌آورد و جوانان هستند که کشور را می‌سازند.

وی در ادامه به مردم قم سفارش کرد که ماموریت آرمانی خود را فراموش نکنند و افزود: وقتی یک آرمان به حکومت می‌رسد، کم‌کم میل به حکومت برای حکومت یا بهره‌برداری از حکومت یا میل به سکون بیشتر می‌شود، پس فکر نکنید که ما استثناء هستیم. چون انقلاب و پیامبر هم استثناء بود و این تمایلات وقتی که پیامبر در بستر بیماری بود، خود را نشان داد.

رییس‌ دولت  با اشاره به اینکه “چشم دنیا به ایران است”، خاطرنشان کرد: چشم آسمان هم به ایران است، مگر ما منتظر نیستیم؟ مگر ۱۴۰۰ سال زندگی نکرده‌ایم تا به حاکمیت جهانی برسیم و به دنیا نیامده‌ایم برای آن، چراکه انسان‌ها با عشق رسیدن به حکومت جهانی به این دنیا می‌آیند و انگیزه خلقت همین است که در محضر امام عصر (عج) باشند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه امروز شرایط جهان در حال دگرگونی است، گفت: کسی تصور نکند که اگر انجام مسئولیت خود کوتاهی کرد، خدا معطل ما می‌ماند، چون برای خدا کاری ندارد که قوم دیگری را جایگزین کند و پرچم را دست او بدهد. البته این توصیه من به شما به عنوان کسی است که آخر خط انقلاب هستم و خود را در کاروان انقلاب جزو نفرات آخر می‌دانم.

وی در ادامه به بیان خاطره‌ای از جلسه‌ای که با متفکران آمریکایی داشت پرداخت و یادآور شد: این متفکران درباره ایران می‌نویسند و در این جلسه از من پرسیدند شما که اسلام را حاکم کرده‌اید؟ من آن حرف را قطع کردم و گفتم ما چنین ادعایی نداریم بلکه ما می‌خواهیم اسلام را حاکم کنیم و می‌خواهیم اسلامی بشویم. چون اگر حقیقت اسلام در یک نقطه عالم حاکم شود، عطر آن جهان را سرمست می‌کند. پس حساب و کتاب ما را به حساب اسلام نگذارید.

رییس‌ دولت دهم با بیان اینکه “نباید در مورد برخی خبرها در رابطه با اجحاف‌های بزرگ بی‌تفاوت شویم”، گفت: گاهی جوری تصمیم می‌گیریم که مملکت فقط تهران است. اما باید بدانیم ۴۰۰ تا ۵۰۰ شهرستان جزو مملکت جمهوری اسلامی هستند که باید همه آباد شوند چون همه حق دارند و در کشور شریک هستند. پس اگر مراقب نباشیم، تضمینی وجود ندارد و ممکن است ۴۰ سال بعد چشمانمان را باز کنیم و خدای ناکرده ببینیم که به جای حکومت اسلامی، عباسیان و امویان نشسته‌اند. پس فکر نکنیم که ما ضمانت‌شده هستیم.

وی با تاکید بر اینکه “باید امروز در دنیا نام ایران به معنی نقطه امید، عشق، عزت، ایستادگی در برابر مستکبران، رهایی و عدالت باشد”، گفت: در سفرهایی که به ونزوئلا برای شرکت در مراسم تشییع‌جنازه چاوز و شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهور جدید داشتم، شاهد آمریکای لاتینی بودم که تا ۲۰ سال پیش کسی آن را نمی‌شناخت و ۲۰ سال زیر سلطه غربی‌ها بود و وزیر خارجه آمریکا مصاحبه کرده بود و گفت که آمریکای لاتین حیاط خلوت ماست و ما انتخابات آنجا را قبول نداریم.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه “مردم ونزوئلا بارها قیام کرده‌اند تا نوبت به چاوز مومن و انقلابی رسید”، خاطرنشان کرد: چاوز در تمام سخنرانی‌هایش اسم امام را می‌آورد و می‌گفت راه ما راه امام است. او می‌گفت هرچه جمهوری اسلامی بگوید، قبول دارم و سوال ندارم. به طور مثال در ماجرای غزه به او زنگ زدم و گفتم باید کاری کرد و پس از اتمام آن گفت‌وگو، با وزارت خارجه کشورش تماس گرفت و گفت که سفیر صهیونیست‌ها را بیرون بیندازند.

وی برخی حرف‌ها و خبرها پس از مرگ چاوز را جوسازی خواند و گفت: تلاش دارند شخصیت چاوز را خراب کنند و لازم بود که ما برویم و گفته می‌شود حرف‌هایمان ذهنیت‌ها را جهت داد. وقتی که همراه چاوز به زیارت امام رضا (ع) رفتیم، خبرنگاران را جمع کرد و یک ربع راجع به امام زمان (عج) صحبت کرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه “در آمریکای لاتین صدها شبکه تلویزیونی و رادیویی وجود دارد و اکثر آنها دست مستکبران و صهیونیست‌هاست”، تصریح کرد: چاوز یک تنه در برابر اینها ایستاد و ۱۵ کشور را در خط انقلاب آورد و به جمهوری اسلامی وصل کرد.

رییس‌ دولت دهم با اشاره به مراسم تشییع جنازه چاوز اظهار کرد: در تشییع جنازه چاوز مردم به صورت میلیونی شرکت کرده بودند و ده‌ها کیلومتر صف کشیدند تا با جنازه‌اش خداحافظی کنند و جمعیت طوری حضور داشتند که مثل راهپیمایی‌های عظیم ایران بود و در بین این جمعیت ۵۴ هیات و ۳۲ رییس دولت حضور داشتند. در این مراسم همه به ما تسلیت می‌گفتند و می‌گفتند آقای چاوز ما را با شما و انقلاب ایران آشنا کرده است و امروز حضور شما ما را محکم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه “در مراسم تشییع جنازه چاوز در صف مردم ایستاده بودم و مردم فریاد «ویوا ایران» یعنی زنده باد ایران را سر می‌دادند”، به شوخی گفت: البته «ویوا احمدی‌نژاد» هم زیاد می‌گفتند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه برای مراسم تحلیف رییس جمهور جدید ونزوئلا نیز جمعیت زیادی آمده بودند، گفت: وقتی باید از جلوی جمعیت رد می‌شدم، فریادها بلند شد و همه زنده باد ایران و زنده باد عدالت سر می‌دادند.

رییس‌ دولت دهم  با اشاره به اینکه “امروز موج عشق به عدالت، توحید و ایران در دنیا شعله‌ور می‌شود”، خاطرنشان کرد: ما در پیشگاه خدا مسئول هستیم.

احمدی‌نژاد در ادامه به شوخی گفت: البته در این مراسم، برای ما سوالات شرعی هم پیش می‌آمد که به بعدا می‌پرسیم. چون وقتی سوال شرعی پیش می‌آید، باید بپرسیم تا بدانیم.

وی با بیان اینکه “ما با رهبر، امام، شهدا، پیامبر و اهل بیت عهد بسته‌ایم و هر سال این عهد را تجدید می‌کنیم”، خاطرنشان کرد: باید بر روی عهد الهی و ارزش‌های الهی خود پافشاری کنیم.

رییس‌ دولت دهم با اشاره به اینکه “اندیشه مهدوی تنها راه نجات بشریت در مقابل اومانیسم و سرمایه‌داری و دموکراسی غربی است”، گفت: نظام امام و امت باید تبیین و به دنیا معرفی شود، چون تنها اندیشه‌ای که می‌تواند به هماوردی اندیشه‌های مادی رود، اندیشه مهدوی است که مقاومتی در برابر آن نیست، البته باید درست مطرح شود و جوری نگوییم که انگار وقتی امام زمان (عج) می‌آید ما را حاکم می‌کند، یا چنین می‌شود که همین الان هستیم. در حالی که ما ابتدای راهیم و باید به نقطه برسیم و برتری‌مان این است که در مسیر قرار داریم.

احمدی‌نژاد در پایان خطاب به حاضران این پرسش را مطرح کرد که “چه کسی باید اندیشه مهدوی را در تراز اندیشه امروز بشر تبیین کند، غیر از قم؟”

تهدیدهای احمدی نژاد در حالی تکرار می شوند که فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  و حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان نسبت به سخنان دیروز وی شدیدا واکنش نشان دادند.


 1. ناظر

  وقتی خطر حمله احتمالی هست باید برای حفظ وجود ذیجود سرمایه های اسلام هزینه کرد ، این که دیگر گفتن ندارد .

 2. یک نفر

  طوری حرف میزند که گویا بعد از گذشت ۸ سال چهره گمنامی است که کسی او را نمی شناسد. ۸ سال در عمل خودت را نشان دادی و شخصیت حقیرت عریان در جلوی چشمان مردم به نمایش در امد.ننگ و نفرین بر فریب کاران!

 3. واقع بین

  نگفتی در هشت سال جه تعداد انسان فرهیخته را اعدام کردی
  از نخبه کشی در سی وجهارسال چیزی نگفتی
  از کهریزکی کردن زندانی دست وپا بسته نگفتی
  از شکنجه در زندان اوین واعتصاب غذای منجر به مرگ زندانی نگفتی
  از اعدام در خیابان ها نگفتی
  از کلیه فروشی در دوران حکومتت نگفتی
  اززنان دختران تن فروش بخاطر فقر نگفتی
  از اربابت مجتبی خامنه ای سردسته اوباش نگفتی
  از رانت خواران امثال بابک زنجانی ها نگفتی

 4. sabzehghaba

  yek doroghgoye {…}

 5. مريم

  ببخشید میکروفن خاموشه محمود شوتی ؟ شوتی ! لطفا از حالا هم برو پیش بند ببند توی آشپزخانه بیت منتظر شما وجاروی مخصوص شماست ؟

  دکتر کپی برو دکتر کپی

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.