چهارشنبه 6th نوامبر 2013 , ساعت: 10:11کد مطلب : 54347 نسخه قابل چاپ

جیش العدل مسئولیت ترور دادستان زابل را بر عهده گرفت

گروه «جیش‌العدل» با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد یکی از «گردان‌های نظامی» وابسته به آن‌ «طی یک عملیات دقیق و طراحی شده» دادستان زابل را به قتل رسانده است.

به گزارش دیگربان سایت‌های محلی صبح امروز (چهارشنبه٬ ۱۵ آبان‌ماه) از ترور موسی نوری٬ دادستان زابل و یکی از کارمندان دادگستری به نام مهدی مرعی توسط سرنشینان دو دستگاه پژو خبر دادند.

ابراهیم حمیدی٬ رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز گفت که «مهاجمان پس از متوقف کردن خودروی دادستان مقابل بیمارستان «امیرالمومنین» زابل، آن‌ها را توسط اسلحه کلاشنیکف به رگبار گلوله بستند.

با این حال وی اظهار کرد که این ترور «هیچ ارتباطی» با حوادث سراوان ندارد.

«جیش‌العدل» در بیانیه خود اعلام کرده تصمیم به ترور دادستان زابل را پس از اعدام ۱۶ تن از جوانان بلوچ از سوی جمهوری اسلامی اتخاذ کرده است.

در این بیانیه آمده که موسی نوری با «همکاری» محمد مرزیه «صد‌ها جوان بلوچ» را «به جوخه اعدام سپرده‌اند.»

«جیش‌العدل» همچنین هشدار داده که محمد مرزیه نیز در «لیست سیاه» این سازمان قرار دارد و این سازمان به کسی که وی را به قتل برساند «۱۰۰ ملیون تومان جایزه» خواهد داد.

اوائل آبان ماه٬ ۱۴ نفر از مرزبانان هنگ مرزی سراوان در استان سیستان و بلوچستان در درگیری مسلحانه با افرادی که «اشرار مسلح» خوانده شدند٬ جان باختند.

«جیش‌العدل» کمی بعد با صدور اطلاعیه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

به دنبال آن دادستانی زاهدان از اعدام ۱۶ «شرور متصل به گروهک‌های معاند» خبر داد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.