جمعه ۸ام خرداد ۱۳۹۴ , ساعت: ۱۰:۰۳کد مطلب : 78971 نسخه قابل چاپ
با تصرف اریحا

جیش‌الفتح بیشتر استان ادلب سوریه را تصرف کرده‌است

ائتلافی از گروه‌های شبه‌نظامی اسلامگرا به رهبری جبهه نصرت توانسته است آخرین شهر استان ادلب در شمال غربی سوریه را تصرف کند.
به گزارش بی بی سی گروه نظارت بر حقوق بشر سوریه، مستقر در بریتانیا، می‌گوید ائتلاف گروه‌های اسلامگرا پس از درگیری سنگین با نیروهای نظامی ارتش سوریه و حزب الله توانست شهر اریحا را به کنترل خود درآورد.
ائتلاف گروه‌های اسلامگرا که جیش الفتح نام دارد اعلام کرده که با “حمله ای برق‌آسا” شهر اریحا در نزدیکی مرز ترکیه را کاملا در اختیار گرفته است.
با این حال ارتش سوریه می‌گوید که درگیری‌های شدید در اریحا همچنان ادامه دارد.
سقوط اریحا بخش اعظم استان ادلب را در دست شبه‌نظامیان مسلح قرار می‌دهد.

از حدود دو ماه قبل، شبه‌نظامیان اسلامگرا شماری از شهرهای این استان از جمله شهرهای ادلب و جسرالشغور را تصرف کرده‌اند.
استان ادلب در سوریه علاوه بر همسایگی ترکیه، در مجاورت استان لاذقیه قرار دارد که اصلی‌ترین پایگاه بشار اسد رئیس جمهوری این کشور محسوب می‌شود.
رهبر جبهه نصرت اخیرا در گفتگویی با شبکه الجزیره اعلام کرده که گروهش به دستور ایمن الظواهری رهبر سازمان القاعده نمی خواهد سوریه را به پایگاهی برای حمله به غرب تبدیل کند.

ابو محمد الجولانی، رهبر جبهه نصرت، گفته است هدف این گروه سقوط بشار اسد و تصرف دمشق است.
رهبر جبهه نصرت همچنین وعده داده که از اقلیت‌های قومی سوریه، در صورتی که دست از پشتیبانی حکومت اسد بردارند، محافظت خواهد کرد.
مصاحبه الجزیره با آقای الجولانی چهارشنبه شب پخش شد.
از سال ۲۰۱۳ که جبهه نصرت از گروه موسوم به “دولت اسلامی” (داعش) جدا شد این دومین بار است که شبکه الجزیره با آقای الجولانی گفتگو می‌کند.
رهبر جبهه نصرت در این مصاحبه گفته است: “ما تنها برای تحقق یک هدف در اینجا هستیم، جنگیدن با حکومت اسد و عواملی که از آن حمایت می‌کنند از جمله حزب الله لبنان و دیگران.”


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.