پنج‌شنبه 26th سپتامبر 2013 , ساعت: 03:09کد مطلب : 52184 نسخه قابل چاپ
ناصر مکارم شیرازی:

جمهوری اسلامی شهریه طلاب حوزه‌های علمیه ۹ کشور را پرداخت می‌کند

ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید قم گفته که جمهوری اسلامی در حال حاضر شهریه طلاب حوزه‌های علمیه ۹ کشور را پرداخت می‌کند.

به گزارش دیگربان به نقل از  خبرگزاری «نسیم» آقای مکارم شیرازی این مطلب را روز پنجشنبه (چهارم مهر) طی سخنانی در مراسم افتتاح حوزه علمیه «مولی‌الموحدین» شیراز بیان کرده است.

وی گفته که طلاب حوزه‌های کشور‌های هند، پاکستان، عراق، اندونزی، سوریه، لبنان، افغانستان و آذربایجان در حال حاضر از ایران شهریه دریافت می‌کنند.

این مرجع تقلید هیج اشاره‌ای به میزان این شهریه‌ها و منابع تامین آن‌ها نکرده است.

۲۸ شهریور سال گذشته نیز یوسف طباطبایی٬ امام جمعه اصفهان از اداره ۲۰ حوزه علمیه در سوریه، لبنان، پاکستان و دیگر کشورهای آفریقایی از سوی آقای علی خامنه‌ای خبر داده بود.

جمهوری اسلامی سال‌هاست با صرف ده‌ها میلیارد‌ تومان هزینه٬ علاوه بر راه‌اندازی حوزه‌های علمیه٬ اقدام به ساخت و راه‌اندازی درمانگاه٬ بیمارستان و مدرسه در کشور‌های مختلف می‌کند.

کشور‌های فقیر آفریقایی از مهم‌ترین مناطقی محسوب می‌شوند که در ۳۳ سال گذشته جمهوری اسلامی کمک‌های فراوانی به آن‌ها کرده تا دامنه نفوذ خود در آنها و جهان را گسترش دهد.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.