سه‌شنبه 7th آگوست 2012 , ساعت: 05:08کد مطلب : 19115 نسخه قابل چاپ
در اوج نبرد حلب

جلیلی با بشار اسد دیدار کرد

دبیرشورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در ادامه سفر منطقه ای خود صبح امروز وارد دمشق شد و با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مهر، در این دیدار جلیلی با اشاره به اهداف دشمنان در تمرکز بر سوریه اظهار داشت: نباید اجازه داد دشمنان انتقام شکست های خود از مقاومت را از مردم سوریه بگیرند.»

جلیلی همچنین تأکید کرد تنها راه حل موضوع سوریه دموکراسی و احترام به انتخاب مردم این کشور است و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمکهای انساندوستانه به مردم مقاوم و رنجدیده سوریه تاکید کرد.

در این دیدار بشار اسد رئیس جمهور نیز با استقبال از دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران دخالت برخی بیگانگان که با ارسال سلاح از ترورسیم در سوریه حمایت می کنند را غیرقابل قبول دانست و بر عزم دولت برای پاسخگویی به مطالبات مردم از مسیرهای دموکراتیک تاکید کرد.

جلیلی و بشار اسد در حالی بر عزم دولت سوریه برای پاسخ به مطالبات دموکراتیک تاکید می کنند که از آغاز قیام مردم سوریه علیه دیکتاتوری اسد بیش از ۲۰ هزار نفر کشته شده اند. رهبر جمهوری اسلامی در همان روزهای نخستین قیام، معترضان را عمله اسرائیل و غرب توصیف کرد و به صورت تمام عیار از اسد حمایت کرد. مسئولان جمهوری اسلامی در برابر خون هزاران سوری بی گناه که به روش مسالمت آمیز اعتراض می کردند موضع تقابلی گرفتند و کورکورانه از خونریزی های اسد به بهانه دفاع از مقاومت حمایت کردند.

0

  1. shirazi

    دعوتنامه حضرت عظما جهت پناهندگی به ایران را تقدیم نمود

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.