دوشنبه ۲۷ام مهر ۱۳۹۴ , ساعت: ۰۲:۰۷کد مطلب : 86610 نسخه قابل چاپ
بسته خبری سایت ملی مذهبی

جلسه انتخاباتی سه نفره محمد خاتمی، عارف و موسوی لاری، حجاریان: قایم شدیم تا با کلینتون دست ندهیم،جریمه نقدی، تبعید و شلاق در انتظار قمه زنان، وزیر نفت رسانه ها را به همدستی با بابک زنجانی متهم کرد،در خانوداه ما گفتن پدرسوخته ممنوع بود،پرسش لاریجانی از دلواپسان: چرا از خوشحالی مردم ناراحتید؟

جلسه انتخاباتی سه نفره محمد خاتمی؛ عارف و موسوی لاری 

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: دیروز اولین مذاکرات این هیات ۳ نفره شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در منزل حجت‌الاسلام موسوی‌لاری و با حضور سید محمد خاتمی برگزار شد.

علی‌محمد غریبانی در گفت‌وگو با  ایلنا، با اشاره به جلسه شب گذشته شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: در جلسه دیشب بیشتر مسئله استان‌ها و مشکلاتی که در برخی استان‌ها گزارش شده بود رسیدگی شد و این موضوع مطرح شد که استان‌ها کار خود را با آیین‌نامه‌هایی که در اختیار دارند دنبال کنند و کمیته‌های ذیربط آنها نیز فعال شود تا هرچه زود‌تر وارد جزئیات انتخابات شوند.

وی افزود: مطالبی در مورد شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در برخی سایت‌ها مطرح شده بود که موجب واکنش آقای عارف و صوفی شد. باید بگویم این خبر کذب و دستکاری شده و کاملاً هدف‌دار بود که نشان داد جریان‌هایی در جهت کند کردن کار شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان یا اختلاف‌افکنی بین اصلاح‌طلبان در حرکت هستند که باید با آنها مقابله کرد.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در مورد ریاست آقای عارف بر این شورا اجماع صددرصدی داریم و تاکنون صحبتی در مورد ریاست فرد دیگری در این شورا مطرح نشده است و بنده شخصاً با آقای عارف دیدار کرده و از نظرات ایشان استقبال می‌کنم و برای آنها احترام قائل هستم.

حجاریان: قایم شدیم تا با کلینتون دست ندهیم

سعید حجاریان در گفتگوی خود با روزنامه شرق به موضوع جالب توجهی در مورد سفر اول رئیس دولت اصلاحات به نیویرک اشاره کرده است. وی گفته: سفر اول خاتمی که به نیویورک رفتیم. من در نیویورک مشاور و همراهش بودم. من بودم و ابطحی و آقا رضا خاتمی. ظریف هم بود و کمک کرد. ولی نماینده ایران در سازمان ملل آن ‌موقع آقای نژاد‌حسینیان(محمدهادی) بود. وزیر خارجه هم که آقای کمال خرازی بود. ما سه نفر (آقایان حجاریان، ابطحی و رضا خاتمی) داشتیم می‌رفتیم در کریدور کنار شورای امنیت. دیدیم یک دفعه کلینتون با گاردش دارد می‌آید. خاتمی (سیدمحمد) هم به ما گفته بود مبادا شما جایی روبه‌رو شوید با اینها. بنا بود دست ندهیم. به ما گفته بود نکنید این کار را. ما تا دیدیم کلینتون و گاردش دارند می‌آیند، واقعا ماندیم چه کنیم. واقعا تصادفی بود. ساعت سه بعدازظهر بود و واقعا بعید بود کلینتون آن موقع بیاید. خلاصه دیدیم چاره‌ای نداریم، پریدیم در سالن اندونزی و پشت‌پرده‌ها قایم شدیم. آنها آمدند و رد شدند. ما مدام می‌ترسیدیم که نکند گاردش بفهمد و بگوید اینها ایستاده‌اند اینجا که کلینتون را ترور کنند! و این بشود اول دعوا. یک محافظ آقای خاتمی بود که او بیرون ماند و نتوانست بیاید داخل و کلینتون با او دست داد و رفت. می‌خواهم بگویم واقعا اقدام اخیر ظریف تصادفی بوده است. آن ساعت بنا نبوده اوباما بیاید داخل. ساعت گفت‌وگویش تمام شده بوده و یک دفعه آمده بود. برای ظریف هم تصادفی پیش آمد. اگر دست نمی‌دادند چه می‌کردند؟ مجبور بودند. چه کار کنند؟ آبروریزی می‌شد.

جریمه نقدی، تبعید و شلاق در انتظار قمه زنان

دادستان شهرستان آباده با بیان اینکه برای ۵۲ نفر از افراد شاخص و قمه زن در شهر بهمن آباده احکام تعلیقی صادر شده گفت : جریمه نقدی، تبعید و شلاق در انتظار کسانی است که موازین اسلامی را رعایت نکنند و به قمه زنی بپردازند. به گزارش ایرنا، محمد مهدی جمالی، دادستان آباده گفت: این ۵۲ نفر که احکام شلاق و جزای نقدی برای برخی از آنها اجرا شده به اتهام قمه زنی در سالهای گذشته به یکسال حبس تعلیقی و تبعید به خارج از شهرستان آباده محکوم شده‌اند و در صورت تکرار جرم احکام آنها به روز و اجرا می‌شود. وی با بیان اینکه قمه زنی از نظر قانونی جرم محسوب می‌شود بیان داشت : متاسفانه انجام این عمل در سال‌های گذشته در شهرهای صُغاد و بهمن از توابع شهرستان آباده چهره نامطلوبی از این دو شهر ارائه داد و موجب شد که قلب بسیاری از مردم متدین این شهرها و شهرستان آباده جریحه دار شود و دشمنان ما هم در آن سوی مرزها از این موضوع برداشت سوء و به نفع خود کردند.

 وزیر نفت رسانه ها را به همدستی با بابک زنجانی متهم کرد

وزیر نفت با بیان این‌که رسانه ها باید از خشم مردم بترسند و کاری نکنند که تخلفات بابک زنجانی پوشش داده شود، گفت: پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سروصدا خورد.به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه صبح امروز ( دوشنبه ٢٧ مهرماه) در در جمع خبرنگاران درباره برخی اظهارنظرهای صورت گرفته از سوی بدهکار بزرگ نفتی علیه وزارت نفت، تاکید کرد: ایشان پول ملت را خورده‌اند و هیچ راهی ندارند؛ باید این پول را به مملکت برگردانند.

وی در این باره که بابک زنجانی در نامه اخیر که به نمایندگان مجلس نوشته از مذاکره نکردن با وزیر نفت انتقاد کرده است، تصریح کرد: با نامه کاری ندارم؛ باید ١٠ هزار میلیارد تومان از پول مردم را که خورده‌اند پس دهند. زنگنه با بیان این که رسانه ها باید از خشم مردم بترسند و کاری نکنند که تخلفات بابک زنجانی پوشش داده شود، گفت: پول مردم را نمی‌توان با هوچیگری و سروصدا خورد.

وزیر نفت همچنین با اشاره به انتشار برخی اظهارنظرهای بدهکار بانکی از سوی برخی رسانه‌ها، تصریح کرد: گمان می‌کنم ایشان در برخی رسانه‌ها پول خرج می‌کنند و حرفهایی می‌زنند که این تصور ایجاد می‌شود که ایشان طلبکار هستند و ما بدهکار؛ در حالی که ایشان پول ملت را خورده‌اند و باید آن را پس بدهند.

در خانوداه ما گفتن پدرسوخته ممنوع بود

علی اکبر صالحی در گفتگو با انا رباره عیادتش از  روح‌الله حسینیان در بیمارستان گفت: با توجه به عارضه قلبی که به ایشان وارد شد، ناراحت شدم و برای عیادت به بیمارستان رفتم. اگر خدا قبول کند برای رضای خدا این‌کار را انجام دادم نه برای تبلیغات یا چیز دیگر. بیمارستان، عکاس و خبرنگار حضور داشتند ولی گفتم هیچ عکاس و خبرنگاری حق ندارد بالا بیاید. در اتاقی که آقای حسینیان بستری بود دو نفر حضور داشتند و آقای حسینیان به آن دو نفر گفتند که عکس بگیرند؛ آن عکسی که منتشر شد از طریق تلفن همراهشان بود وگرنه من تمایل به چنین کاری نداشتم. صالحی تأکید کرد: در آن دیداری که با ایشان داشتم، آقای حسینیان چند نکته‌ای را که مربوط به جلسه تصویب برجام بود، بیان کرد؛ از جمله اینکه، بعد از اتمام جلسه خدا را شکر کردم که طرح برجام تصویب شد. گفتند که این از الطاف خفیه الهی بود که این برجام تصویب شد؛ عین عبارت ایشان بود که خدمت شما عرض می‌کنم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: رفتن به عیادت آقای حسینیان آن چیزی بود که به من آموخته‌اند. هر چیزی جای خودش را دارد؛ هرچند که ما در برخی امور اختلاف سیاسی با هم داریم و آن را هم بیان می‌کنیم.جا دارد که اینجا خاطره‌‌ای را بیان کنم. خدا بیامرزد پدرم را. یادم هست یکبار در عالم بچگی به یکی گفتم پدرسوخته که پدرم خیلی به ما تغیر کرد و آمد گفت چرا گفتی پدرسوخته؟ ما در خانواده‌ای بزرگ شدیم که حتی حق یک پدرسوخته گفتن را نداشتیم چه برسد به حرف‌ها و رفتارهای دیگر که خیلی از موارد را زیر سؤال می‌برد. صالحی در پاسخ به این سؤال که «اینطور که شما می‌گویید، آقای حسینیان از تصویب طرح برجام در بیمارستان اظهار خرسندی کردند ولی چرا ایشان بعد از مرخصی از بیمارستان در گفت‌‌وگوها، اینگونه ابراز کردند که همچنان روی مواضع‌شان هستند و حتی تهدید علیه شما را دوباره تکرار کردند؟»، گفت: من وظیفه خودم را انجام دادم و اینکه چرا ایشان کماکان روی مواضعشان بودند را نمی‌دانم. باید از خودشان بپرسید، من اطلاعی ندارم.
پرسش لاریجانی از دلواپسان: چرا از خوشحالی مردم ناراحتید؟

لاریجانی در مورد اعترض ها به اقدام مجلس در توصیب برجام گفت : اینطور نبوده که ما یک‌شبه تصمیم بگیریم که توافق انجام دهیم در واقع این توافق حاصل تصمیم نظام بوده است با این اوصاف من نمی‌دانم چرا برخی از افراد حتی از خوشحالی مردم ناراحتند و وقتی تحریم‌ها برداشته شد باز هم نمی‌خواهند لغو تحریم‌ها را باور کنند.

به گزارش ایلنا رئیس مجلس در خصوص چگونگی لغو تحریم‌ها گفت: در ابتدا لغو تحریم‌ها به صورت مرحله به مرحله بود که ما این را نپذیرفتیم و اعلام کردیم که شما باید یکباره تحریم‌ها را لغو کنید و بعدما گام به گام تعهداتمان را اجرا کنیم این حرف غلط است که تحریم‌ها بر روی کاغذ لغو می‌شود و نه بر روی زمین.

لاریجانی تاکید کرد: کشور با چشم باز مسیر مذاکرات را انتخاب کرد و اصلا چیز لحظه‌ای نبود. بخش‌های بسیار دقیق، فنی و حرفه‌ای انجام شد و در ‌‌‌نهایت کشور پذیرفت که در ازای محدودیت در برخی کار‌ها که این محدودیت‌ها در برخی امور نیز لطمه‌ای به ما نمی‌زند تحریم‌ها برداشته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نباید در این مسیر با خوش‌خیالی قدم برداریم٬ گفت: موانع اجرا پیچیدگی‌های بسیاری دارد؛ بنابراین باید سازوکار دقیق‌تری برای اجرای برجام در نظر گرفت.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.