دوشنبه 19th مارس 2012 , ساعت: 11:03کد مطلب : 2221 نسخه قابل چاپ

جلال ذوالفنون درگذشت

جلال ذوالفنون آهنگساز و نوازنده سرشناس تار و سه‌تار ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز ۲۸ اسفند درسن ۷۴ سالگی در بیمارستان البرز کرج دار فانی را وداع گفت.

علی صدیقی خواننده و یکی از اعضای گروه «ذوالفنون» با اعلام این خبر، گفت:دلیل درگذشت این چهره موسیقی ایران آمبولی ریه و سکته قلبی بوده است.

جلال ذوالفنون سال ۱۳۱۶ در شهر آباده استان فارس به دنیا آمد. خانواده‌ او اهل اهل موسیقی بودند، ذوالفنون از ۱۰ سالگی نواختن سه تار را آغاز کرد و پس از مهاجرت به تهران برای ادامه تحصیل درعرصه موسیقی به هنرستان موسیقی ملی رفت.

او همکاری متعددی با بزرگان موسیقی ایران داشت و شاگردان بسیاری را نیز پرورش داد. آثار او در دهه ۶۰ شمسی نقش بسزایی در اقبال مردم به ساز سه تار داشت.

به گزارش خبر‌آنلاین به نقل از آقای صدیقیذوالفنون ۱۰ روز پیش به دلیل عمل قلب باز در بیمارستان ایرانمهر بستری شد و هفته گذشته پس از بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص و به خانه منتقل شد. اما روز گذشته خانواده او متوجه شدند که ریه او آب آورده و او را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کردند. پس از مدوای روز یکشنبه او را از بیمارستان مرخص کردند که در مسیر بازگشت از تهران به کرج استاد ذوالفنون سکته کرد و پس از انتقال به بیمارستان البرز درگذشت


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.