پنج‌شنبه 6th دسامبر 2012 , ساعت: 07:12کد مطلب : 31436 نسخه قابل چاپ
روزنامه معاریو فاش کرد

جزئیات طرح نظامی آمریکا و انگلیس برای حمله احتمالی به سوریه

روزنامه معاریو از طرح نظامی آمریکا و انگلیس برای حمله احتمالی به سوریه با مشارکت اردن، ترکیه و اسرائیل پرده برداشت.

به گزارش ایسنا این روزنامه گزارش داد: آمریکا و انگلیس با مشارکت نیروهای اردنی و ترکیه‌ای و اسرائیلی اقدام به ارائه یک طرح نظامی برای حمله به سوریه کرده‌اند.

روزنامه “تایمز” نیز در خصوص جزئیات این طرح نوشت: به موجب این طرح قرار است ۷۵ هزار تن از نیروهای زمینی و یگان‌های کوماندو وابسته به کشورهای مذکور کنترل انبارهای سلاح شیمیایی در سوریه را به دست بگیرند و به نیروهای مسلح آمریکا و اسرائیل برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه کمک کنند تا مانع از حملات جنگنده‌های سوری شوند.

در مانورهای نظامی که ماه مه با حضور آمریکا و ۱۹ کشور دیگر در اردن برگزار شد، شرکت کنندگان تست‌هایی را به منظور آمادگی برای رویارویی با سناریوهای مختلف از جمله استفاده از سلاح‌های شیمیایی انجام دادند.

 

0

 1. راوی

  دبی-العربیه.نت فارسی

  سایت “سیریا پولوتیک” به نقل از منابع آگاه خود گزارش داده است که توافق ایران و آمریکا بر سر برنامه اتمی تهران، آماده امضا شدن است؛ اما ایران با هماهنگی روسیه خواستار درج پرونده روسیه در این توافقنامه شده است.

  به گفته این منابع؛ راه حلی که ایران برای پایان دادن به بحران سوریه ارائه داده، “ضرورتا متضمن ادامه حضور بشار اسد در قدرت نیست بلکه خواستار ضمانت هایی برای خروج امن او از سوریه و روی کار آمدن نظامی است که نه از اخوان المسلمین باشد و نه از سلفی ها و همچنین با حزب الله لبنان دشمنی نداشته باشد.”

  سایت “سیریا پولوتیک” نوشته است که بر پایه این توافق، ایران از برنامه اتمی خود چشم پوشی نمی کند اما می پذیرد تعدیل هایی در اهداف خود از غنی سازی اورانیم و نسبت غلظت اورانیم غنی شده ایجاد کند. همچنین با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، همکاری بیشتری نشان دهد.

  برپایه سخنان این منابع آگاه، در صورت توافق ایران و آمریکا، بحران سوریه پایان خواهد یافت. این منابع افزوده اند که آن چه امروز شاهد آن هستیم، چیزی نیست جز فشارهایی که پیش از اتعقاد توافق میان ایران و آمریکا صورت می گیرد چرا که در صورت پیش روی نیروهای دولتی سوریه در حلب، موضع ایرانی-سوری در مذاکرات صورت گرفته بر سر این توافقنامه، تقویت می شود.

  سایت “سیریا پولوتیک” افزوده است که این اطلاعات، با سخنان ناگهانی هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا در بروکسل در روز چهارشنبه ۶-۱۲-۲۰۱۲ همزمان شده است که در آن بر ضرورت آغاز هرچه سریعتر انتقال سیاسی در سوریه تاکید کرده است. این در حالی است که پیشتر کلینتون تنها به این سخن بسنده می کرد که “روزهای اسد در قدرت اندک است.”

  0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.