دوشنبه 18th آگوست 2014 , ساعت: 04:08کد مطلب : 66118 نسخه قابل چاپ
مولوی عبدالحمید:

تکفیری‌ها افکار شیطانی دارند

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: جریانات تکفیری و هر مسئله دیگری که قصد تخریب اسلام و سنت را داشته باشد از دیدگاه اهل سنت محکوم است.

به گزارش ایسنا، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی درهمایش مقدماتی کنگره جریانهای انحرافی تکفیری اظهار کرد: امروز مهمترین مسئله ای که جهان اسلام را تهدید می کند سلفی گری و خروج از اعتدال است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه اظهار کرد: اعتدال راه مستقیم است و قرآن نیز مسلمانان را به این امر مهم توصیه کرده است.

وی تاکید کرد: خروج از راه اعتدال سرپیچی از قرآن و سنت پیامبر است و همین امر باعث اختلافات قومی، مذهبی و دینی می شود.

اسماعیل زهی گفت: در قرون گذشته نیز خوارج با جدایی از دین و سنت پیامبر به مقابله با اسلام پرداختند و موجب بروز بسیاری از اختلافات میان امت اسلامی شدند.

وی تصریح کرد: تحکیم پایه های اسلام تنها با وحدت کلمه ایجاد خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه بیان کرد: در حال حاضر یکی از عوامل مهم فتنه گری در منطقه جریان سلفی تکفیری است که در لباس دفاع از سنت، عملا در مسیر منافع غربیان گام برمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت یکی از مهمترین اقدامات فرهنگی که می تواند در مواجهه با چنین برداشت های نادرستی از اسلام و سنت به کار آید استفاده از همه امکانات و ظرفیت هایی سازمان های تقریبی است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به اینکه این گروه ها افکار شیطانی دارند گفت: کسی که به تسخیر شیطان درآمد دیگر کافری همچون شیطان نیست بلکه بدتر از شیطان است زیرا انسان بهر حال دارای روحی از خداست که این روح چون خصم خود و خدایش شود از شیطان هم کافرتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمن اصلى آن دشمن پشت پرده است، آن دست نه‌چندان پنهانى است که از آستین سرویس‌هاى امنیتى بیرون مى‌آید و گریبان مسلمانان را می‌گیرد و آنها را به جان هم مى‌اندازد.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.