سه‌شنبه 14th آگوست 2012 , ساعت: 10:08کد مطلب : 19950 نسخه قابل چاپ
مدیرعامل هلال احمر آذربایجان شرقی:

تیم امدادی ترکیه بازگردانده شدند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اعلام عدم‌نیاز به کمک‌های بین‌المللی در حوزه امداد و نجات و حضور بدون هماهنگی یک تیم از ترکیه در منطقه، این تیم با تشریفات خاصی به کشور خودشان راهی شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر نوری گفت: مرحله اول و دوم شامل عملیات نجات و اسکان موقت به طور کامل در منطقه به اتمام رسیده است و برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم برای اسکان دائم حادثه‌دیدگان در منطقه در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه در ۳۶ ساعت گذشته از وقوع زلزله به تمامی روستاهای حادثه‌دیده سر زده شده و اقلام مورد نیاز آنان تهیه شده است، افزود: در مورد چادر و اقلام غذایی در حال حاضر هیچ مشکلی در منطقه وجود ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان شرقی مدعی شد: فقط در منطقه‌ ورزقان مشکل امنیتی و توزیعی داشتیم که الحمدالله در حال حاضر رفع شده و تمام اقلام مورد نیاز توزیع شده است.

نوری در مورد کمبود چادر در منطقه افزود:‌ در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد و چادر بیش از حد مورد نیاز در منطقه موجود است و کمبود چادر به خاطر درخواست شهروندان شهرهای اهر و ورزقان که به خاطر ادامه پست‌لرزه‌ها نمی‌توانند به خانه‌های خود برگردند، است که امیدواریم مردم در این مورد همکاری لازم را با مسئولان حاضر در منطقه داشته باشند


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.