سه‌شنبه 9th اکتبر 2012 , ساعت: 12:10کد مطلب : 25989 نسخه قابل چاپ

توقف درمان محمدرضا مقیسه به دلیل کمبود مواد اولیه در بیمارستان!

پس از آنکه بلاخره پس از ماه‌ها تلاش، محمدرضا مقیسه روز یکشنبه برای انجام «ام آر آی» گردن به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد این بیمارستان از انجام این عملیات تشخیصی به دلیل نداشتن مواد اولیه، باز ماند.

به گزارش کلمه، محمدرضا مقیسه، عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی از بیماری های عدیده که اغلب آن‌ها در جریان ۲۰۶ روز حضور در بند امنیتی ۲۰۹ و تحت فشارهای فیزیکی و روانی ایجاد شده، رنج می‌برد و درخواست‌های او در طول بیش از یکسال گذشته برای درمان از سوی دادستانی مورد توجه قرار نگرفته است.

بیمارستان شهدای تجریش از بیمارستان‌های طرف قرارداد زندان اوین است. و درخواست‌های مکرر این زندانی سیاسی برای اعزام او در بیمارستان‌های خصوصی و هزینه شخصی برای درمان مورد قبول واقع نشده است.

بیمارستان شهدای تجریش دلیل امتناع از‌ ام آر آی را نداشتن فیلم رادیوگرافی خوانده است که به دلیل مشکلات مالی بیمارستان و تحریم‌ها ایجادشده است.

رییس دفتر مشترک ستاد پیگیری وضعیت قربانیان حوادث پس از انتخابات، از بیماری های ستون فقرات، پوست، پرستات و دیابت رنج می‌برد.

محمدرضا مقیسه ۳ سال است که در زندان اوین محبوس است و دادستان تهران از دادن مرخصی هنگام مرگ خواهر و ازدواج پسرش در هفته‌های گذشته نیز امتناع کرده بود.

گرفتن وقت درمان و تشخیص از بیمارستان های طرف قرارداد زندان اوین روندی چند ماهه را طی می‌کند که از معرفی پزشک متخصص، تایید کمیسیون پزشکی و تایید دادستانی تا اجازه انتقال زندانیان سیاسی از سوی دادستانی را شامل می‌شود که در صورت هماهنگ شدن تمام این مراحل، زندانی به بیمارستان منتقل می‌شود ولی با بحران‌های اقتصادی پیش آمده اکنون، مشکلات بیمارستان هم مزید بر علت شده است.

مخالفت دادستانی با درمان به هزینه شخصی برای برخی از زندانیان سیاسی باعث شده است تا روند درمان و در نتیجه شکنجه و درد زندانیان‌گاه تا ماه‌ها به طول انجامد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.