جمعه 25th ژانویه 2013 , ساعت: 07:01کد مطلب : 35269 نسخه قابل چاپ
انتخابات نزدیک شد و کمیته امداد دست به کار شد

توزیع ۱۰ میلیارد تومان بن میان خانواده‌های کم‌درآمد

کمیته امداد به فاصله چند ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری٬ به درخواست برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها هفت میلیارد تومان به آن‌ها کمک کرده و یک میلیون بن خرید نیز توزیع کرده است.

به گزارش دیگربان حسین انواری٬ سرپرست کمیته امداد این مطلب را روز پنجشنبه (پنجم بهمن) در حضور محمد محمدی گلپایگانی٬ مسئول دفتر آقای علی خامنه‌ای بیان کرده است.

آقای محمدی گلپایگانی در اقدامی کم‌سابقه امروز در مراسم گشایش فروشگاه نوروزی کمیته امداد شرکت کرده است.

سرپرست کمیته امداد در این مراسم از توزیع یک میلیون بن خرید در میان مددجویان به ارزش ۱۰ میلیارد تومان از سوی این کمیته خبر داده است.

وی گفته سه میلیارد تومان ین بودجه صرف استان تهران شده و مابقی آن (هفت میلیارد تومان) در اختیار سازمان‌ها و ارگان‌ها گذاشته شده است.

سرپرست کمیته امداد نامی از این ارگان‌ها نبرده٬ اما گفته که آن‌ها به «تشخیص» خود این بودجه میان خانواده‌های کم‌درآمد تقسیم خواهند کرد.

انواری در ادامه سخنان خود اظهار کرده که «باید بتوانیم اتحاد و اتفاق مردم را هر روز بیشتر کنیم و یکی از کارکردهای کمیته امداد همین است.»

این اقدام کمیته امداد در شرایطی صورت گرفته که مجلس و دولت نیز مشغول برنامه‌ریزی به منظور کمک به ۱۷ میلیون اقشار کم‌درآمد در ایران پیش از نوروز سال ۱۳۹۲ هستند.

دولت با اجازه مجلس قرار است دو میلیارد دلار از حساب صندوق توسعه ملی برداشت کرده و آن را قالب کمک‌های نقدی و غیرنقدی میان ۱۷ میلیون نفر تقسیم کند.

وضعیت معیشتی مردم ایران در پی افزایش تحریم‌های بین‌الملی وخیم شده و رهبر جمهوری اسلامی  نیز به منظور جلوگیری از خیابانی شدن اعتراض‌ها دستور داده در این زمینه کمک‌هایی به کم‌درآمد‌ها شود.

این کمک‌ها قرار است به فاصله سه تا چهار ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صورت بگیرد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.