سه‌شنبه 6th نوامبر 2012 , ساعت: 10:11کد مطلب : 28676 نسخه قابل چاپ
نماینده مجلس ضمن دروغ خواندن آمار ساخت و ساز دولت اعلام کرد:

توزیع لباس های کهنه از سوی هلال احمر در مناطق زلزله زده آذربایجان!

به گفته نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، هلال احمر در مناطق زلزله زده و بین آسیب دیدگان زلزله لباس های کهنه توزیع کرده است و مردم از این بابت بسیار ناراحت هستند.

 عباس فلاحی باباجان نماینده اهر و هریس در گفت و گو با خبرگزاری CHN به وضعیت وخیم مردم در مناطق زلزله زده اشاره می کند و معتقد است سیاست بازی باعث شده بسیاری از مسئولان مردم و مشکلاتشان در مناطق زلزله زده را فراموش کنند و تنها به کشمکش های سیاسی بپردازند.

 به گفته او هلال اهمر در مناطق زلزله زده لباس های کهنه پخش کرده است و این موضوع ناراحتی مردم آسیب دیده را به دنبال داشته است.

 او همچنین آمارهایی که درباره ساخت خانه در مناطق زلزه زده از سوی بنیاد مسکن ارائه می شود را دروغ می خواند و تاکید می کند: به عنوان نمونه در شهر اهر ۳۸۰۰ خانه به طور کامل تخریب شده اند، اما تا کنون حتی یک ساختمان ساخته نشده است.

 به گزارش بازتاب، تابش رئیس بنیاد مسکن چندی پیش با حضور در مجلس درباره وضعیت مناطق زلزله زده گفته بود که « آوار برداری به اتمام رسیده است، تاکنون ۱۵ هزار واحد مسکونی را پی کنی کردیم و کار ساخت وساز این واحد‌ها با مشارکت مردم ومسوولان آغاز شده است که از این مقدار ۱۲ هزار واحد فوندانسیون ریزی آن انجام شده است‌. »‌

 او همچنین گفته بود: برای ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی که در شهر‌ها آسیب‌های آسیب دیده‌اند ۱۴۰۰ واحد در شهر‌ها بازسازی انجام شده است و با دادن وام بلاعوض به کمک مردم شتافته ایم‌. ‌

 همچنین پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری گزارش داده بود که همزمان با سفرروز پنجشنبه احمدی نژاد به استان آذربایجان شرقی، بیش از ۳ هزار واحد مسکن ساخته شده مورد بهره برداری و در اختیار مالکان آنها قرار گرفت.

 اما نماینده اهر در مجلس اظهارات رئیس بنیاد مسکن در مجلس درباره ساختمان های در حال ساخت در مناطق زلزله زده را دروغ می داند و می گوید: بارها اعلام شده است که نزدیک به سه هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده در حال ساخت است. چه کسی گفته است سه هزار واحد؟ بروید در منطقه و ببینید کدام خانه را تحویل مردم داده اند؟

 به گفته فلاحی در شهرستان اهر و هریس حتی یک ساختمان ساخته نشده است. او می گوید: هنوز در بسیاری مناطق آوار برداری هم انجام نگرفته است. اینها همه شعار است. در برخی روستاها تعداد محدودی ساختمان ساخته شده است حدود ۱۰۱۲ مورد است. ساختمان هایی که برخی از آنها دارای سقف هستند و برخی تنها دیوار دارند. تعدادی هم در مرحله فندوانسیون و زیر ساخت باقی مانده است.  این شعار ها و آمار های عجیب و غریبی که این روزها درباره ساخت و ساز در مناطق زلزله زده می شنویم، همه حرف است. در منطقه مصالح برای ادامه ساخت و سازها وجود ندارد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.