شنبه 2nd مارس 2013 , ساعت: 07:03کد مطلب : 38407 نسخه قابل چاپ
یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

تورم بخش درمان حداقل ۵۰ درصد است/ زور که نیست مردم ندارند که هزینه های درمان را بپردازند

یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از سیاست های دولت در حوزه بهداشت و درمان، تورم بخش سلامت را حداقل ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت: مردم توان پرداخت هزینه‌های سرسام آور درمان را ندارند، زور که نیست، ندارند که بپردازند.

عابد فتاحی که با خبرگزاری فارس گفت و گو می کرد، افزود: درست است که برخی مسئولان دولتی از افزایش ۲۰درصدی بودجه بخش سلامت در سال آینده سخن می‌گویند، ولی نمی‌شود با ارقام رویایی و بودجه خیالی خدمات سلامت کشور را اداره کرد. باید دید میزان واقعی جذب بودجه و آنچه تخصیص پیدا می‌کند، چقدر است، همین امسال برخی دستگاههای اجرایی فقط حدود ۱۸ تا ۳۰درصد بودجه مصوب خود را دریافت کردند.

فتاحی ادامه داد:‌ دولت تکیه درآمد خود را در سال آینده بر اساس دریافت مالیات تنظیم کرده است ولی این کار باید با دقت و حساسیت بسیار بالایی انجام شود تا خارج از انصاف و عدالت از مردم پولی دریافت نشود، چون حقوق و دستمزد مردم چه در بخش دولتی و چه آزاد نسبت به افزایش هزینه‌ها و تورم واقعی رشد پیدا نمی‌کند بنابراین افزایش مالیاتها به فقیرتر شدن بیشتر مردم منجر می‌شود.افزایش ۲ یا ۳ برابری مالیاتهای از مردم کار خطرناکی است.

 

وی اضافه کرد: تورم بخش عمومی نیز آن طور که بانک مرکزی به طور رسمی اعلام کرده ۳۱ درصد است و در بخش سلامت حداقل باید ۲۰ درصد به آن اضافه کنیم و شاهد حداقل تورم ۵۰ درصدی هستیم البته افزایش واقعی تورم در جامعه بسیار بیش از این میزان و در حدود ۲ تا ۳ برابر شدن قیمتهاست و در بخش تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی رشد قیمتها واقعاً بیش از ارقام رسمی است.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ در چین شرایطی افزایش تعرفه‌های پزشکی هم بار مضاعفی است که به دوش مردم تحمیل می‌شود، بنابراین جامعه پزشکی باید مردم را درک کنند و با قبول سوبسید برای هزینه‌های حق‌العمل و ویزیت خود اجازه ندهند مردم از این هم فقیرتر شوند؛ اما در مورد داروها و تجهیزات پزشکی دولت و بیمه‌ها باید افزایش هزینه‌ها را جبران کنند.


حوزه :
  1. درود.برشما.دریکی.از.سایتهای.اینترنتی.وابسته.به.حکومت.اسلامی.نوشته.بود.دولت.به.کشور.نیکاراگویه.۲۸۰میلیون.دلار.کمک.کرده.مامردم.بدبعت.شده.دارو.نداریم.انوقت.بفرمان.مبارک.هزینه.نان.و.اب.و.وداروی.مارا.را.برای.خودشیرینی.به.غیر.مسلمانها.هدیه.میدن…خرج.که.از.کیسه.ملت.بود….باعث.بدبختی.و.ذلت.بود…لعنت.بر.کارتر.امریکایی.و.اون..ژنرال.هایزر.بی.پدر.ومادر.؟؟؟؟.و.اون.قره.باغی.مزدور..مردم.جهان.سومی.عقب.مانده.را.چه.اسان..میشود.به.بازی.گرفت.؟؟؟؟؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.