دوشنبه 5th نوامبر 2012 , ساعت: 11:11کد مطلب : 28586 نسخه قابل چاپ
در پی اعتصاب غذا، صورت گرفت:

تهدید زندانیان سیاسی زن به لغو ملاقات و انتقال به سلول انفرادی

در پنجمین روز اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زن مقامات زندان اوین از جمله معاون، رییس حفاظت زندان، معاون قضایی، زندانیان اعتصاب کننده را به دفتر بند زنان احضار کرده و از آنها در خواست کردند که تا به اعتصاب غذای خود پایان دهند، در غیر این صورت ممنوع الملاقات شده و به سلول انفرادی منتقل خواهند شد.

به گزارش کلمه، در پی یورش روز سه شنبه ی نیروهای گارد یگان حفاظت زندان اوین به بند زندانیان زن سیاسی که با هتک حرمت و آزار جنسی آنها همراه بود، تعدادی زندانیان این بند دست به اعتصاب غذای دسته جمعی زدند.

تا کنون ۸ نفر از زندانیان سیاسی زن از جمله بهاره هدایت، نازنین دیهیمی، ژیلا بنی یعقوب، شیوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکیمه شکری، ژیلا کرم زاده مکوندی، نسیم سلطان بیگی همچنان در اعتصاب غذا به سر می برند و و راحله ذکایی و محبوبه کرمی نیز دیگر در اعتصاب غذا حضور ندارند.

زندانیان اعتصاب کننده ضمن اعتراض دوباره به رفتار توهین آمیز و تهدید آمیز همراه با هتک حرمت به زندانیان زن از مسوولان زندان خواسته اند به جای تهدید ها ماموران خاطی بازرسی را مورد مواخذه و تنبیه قرار دهند.

پس از این دیدار همه ۳۳ زندانی سیاسی زنی که پیش از این نامه اعتراضی نسبت به سوء رفتار و تعرض صورت گرفته خطاب به رییس زندان اوین نوشته بودند در دفتر زندان حضور یافتند و اعتراض مجدد خود را اعلام کردند. مقامات زندان علی رغم تهدید های اولیه در پایان قول رسیدگی به شکایت های مطرح شده را دادند.

انتقال تعدادی از زندانیان اعتصاب کننده به بهداری

بر اساس گزارش ها،  دو روز پیش نیز تعدادی از اعتصاب کننده گان از جمله مهسا امر آبادی، شیوا نظر آبادی، نسیم سلطان بیگی، ژیلا بنی یعقوب به دلیل افت شدید فشار به بهداری زندان منتقل شدند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.