دوشنبه 11th می 2015 , ساعت: 09:05کد مطلب : 78051 نسخه قابل چاپ

تلگرام از دسترس کاربران خارج شد

شرکت مخابرات در خدمات اینترنتی خود سرویس پیام‌رسان تلگرام را در برخی از نقاط استان تهران و برخی استان‌ها بدون اطلاع قبلی مسدود و از دسترس کاربران خود خارج کرد.
به گزارش ایلنا از «موبنا»: کاربران این شرکت از حوالی ظهر شنبه در موبایل و کامپیوترهای خود با صفحات غیر فعال برنامه تلگرام رو به رو شدند و نتوانستند از این برنامه استفاده کنند.

انسداد و حذف برنامه تلگرام توسط شرکت مخابرات در حالی است که سایر شرکت‌های خدمات‌دهنده اینترنت این سرویس را همچنان و بدون اختلال به کاربران خود ارائه می‌دهند.

انسداد و غیر فعال کردن برنامه تلگرام از سوی شرکت مخابرات بلافاصله با واکنش و انتقاد انبوهی از کاربران اینترنت این شرکت قرار گرفت و آنها در شبکه‌های مجازی و سایرکانال‌های ارتباطی مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

تلگرام از جمله اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در فضای مجازی است که به دلیل ویژگی و قابلیت‌های برتر از جمله سرعت، امنیت، فضای ذخیره‌سازی و تنوع در پلت‌فرم‌ها و باز بودن متن مورد استقبال زیاد کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته به گونه‌ای که به‌ویژه در ماه‌های اخیر، خیل عظیمی از کاربران از سایر پیام رسان‌ها از جمله وایبر به سوی این برنامه کوچ کرده‌اند.

تلگرام که یک پروژه‌ متن‌باز است، خیلی زود توانسته به یکی از اپلیکیشن‌های محبوب کاربران تبدیل شود و این محبوبیت تا حدی رسیده که تلگرام در وبلاگش اعلام کرده است که بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال دارد و روزانه بیش از یک میلیارد پیام در سرورهایش رد‌ و‌ بدل می‌شود.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.