سه شنبه ۲۱ام آذر ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۴:۰۹کد مطلب : 31841 نسخه قابل چاپ
چند روز پس از نامه سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی صورت گرفت

تفتیش و بازرسی از منزل دکتر محمد ملکی و احضار وی به زندان اوین

صبح روز سه شنبه ۲۱ آذر ماه، منزل دکتر محمد ملکی فعال پر سابقه ملی-مذهبی مورد بازرسی و تجسس ماموران دادستانی جمهوری اسلامی قرار گرفت و وی به زندان اوین احضار گردید.

به گزارش صفحه فیس بوک دکنر ملکی ماموران اطلاعاتی که رفتار مودبانه ای داشتند، حدود ۲ ساعت به جستجوی منزل پرداخته و مقدار زیادی از نوشته ها و یادداشت های دکتر ملکی و همچنین دریافت کننده ماهواره ایشان را با خود بردند. ماموران قصد داشتند تا کامپیوتر منزل را نیز با خود ببرند که با ممانعت همسر دکتر محمد ملکی از این کار اجتناب کردند.

همچنین ماموران به دکتر محمد ملکی حکم احضار او به بازپرسی شعبه ۶ زندان اوین را نشان داده و از او خواستند که ظرف مدت ۳ روز خود را به زندان اوین معرفی کند. دکتر محمد ملکی که منتظر نتایج آزمایشات پزشکی خود است به ماموران اعلام کرده که پس از دریافت نتایج آزمایشات روز شنبه به همراه وکلای خود به زندان اوین مراجعه خواهد کرد.

دکتر محمد ملکی که همواره انتقادات خود از جمهوری اسلامی را بطور شفاف و دلسوزانه مطرح کرده است، اخیرا نامه ای سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی نوشته بود و ضمن تشریح شرایط نابسامان کشور از ایشان خواسته بود تا که خاضعانه از قدرت کناره گیری کنند.

دکتر محمد ملکی که ۷۹ سال سن دارد اولین رییس دانشگاه تهران بعد از انقلاب بوده که بدلیل نوشته های انتقادی خود سالهای زیادی را در زندانهای جمهوری اسلامی زیر سخت ترین شکنجه ها گذرانده که آخرین بار پس از حوادث سال ۸۸ به مدت ۱۹۱ روز و درحالیکه از بیماریهای متعدد رنج می برد، زندانی شد

 


 1. یه ایرانی

  زنده باشی و همیشه سلامت استاد

 2. ناشناس

  درود بر شرف و روح بزرگت واقعا انسانی

 3. بابک

  به قول آقای توکلی (نماینده مجلس) ، ما در ایران آزادی بیان داریم اما آزادی بعد از بیان نداریم!!

 4. ناظر

  اجرای حکم از وظایف دادیار اجرای احکام است و به بازپرس ربطی ندارد . ظاهرا در این سرطویله محمد علیشاهی بین قاطرچیان همایونی تقسیم کار هم صورت نگرفته است .

 5. یک دوست

  دیگر چه بگوییم از این مرد,از یار و دوست دکتر شریعتی؟؟
  زنده باد ملکی ها.به قول دکتر شریعتی:آدم بالاخره می میره حالا من به اسهال خونی بمیرم بهتره یا به خاطر حرفم؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.