چهارشنبه 17th جولای 2013 , ساعت: 03:07کد مطلب : 47855 نسخه قابل چاپ

تعطیلی ۳۶ گل فروشی در سطح شهر تهران

به‌دلیل اینکه در ماه مبارک رمضان دید و بازدیدهای معمول وجود ندارد و تعداد برگزاری مراسم عروسی کاهش می‌یابد فروش گل به شدت کاهش یافته است.

عضو سابق هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی تولیدکنندگان گل و گیاه کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: بالا رفتن هزینه‌های تولید در ماه‌های گذشته باعث شده تولید این محصول به صرفه نباشد و هزینه‌های تولیدی کشاورزان را پاسخ ندهد.

سیدعلی زعیم با اشاره به اینکه هزینه‌های تولید گل و گیاه به شکل افسارگسیخته‌ای در کشور بالا رفته است، افزود: هزینه تمام‌شده تولید گل در ایران قابل رقابت با سایر کشورهای تولیدکننده این محصول در دنیا نیست. نرخ کودهای شیمیایی و دامی، سوخت، دستمزدها و وسایل جانبی گلخانه‌داری در ماه‌های گذشته بالا رفته، ولی قیمت گل در بازار تغییری نداشته و تقاضا کاهش یافته و تولید و صادرات آن را تحت تأثیر قرار داده است.

 تعطیلی ۳۶ گل‌فروشی در تهران

وی خاطرنشان کرد: آفت‌کش‌های چین، هند و عراقی موجود در بازار، کیفیت لازم را نداشته و آفت‌کش‌هایی که از سایر کشورها وارد می‌شوند، قیمت بالایی دارند و برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه نیست که از این فرآورده‌ها استفاده کنند. به همین دلیل بعضی از تولیدکنندگان استفاده از سموم و آفت‌کش‌ها را به‌طور کلی از چرخه تولید خود حذف کرده‌اند.

این تولیدکننده قدیمی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات تولید کشور عدم حضور نیروهای متخصص در این بخش است، ادامه داد: بخش تولید گل و گیاه از عدم حضور نیروهای متخصص رنج می‌برد. زیرا دستمزدها و شرایط حاکم در این حرفه سخت بوده و نیروهای تحصیل‌کرده را جذب بازار نمی‌کند. تولیدکنندگان نیز به‌دلیل اینکه بازگشت سرمایه مورد نظر را ندارند، دستمزدها را افزایش نمی‌دهند.

زعیم در پایان تصریح کرد: بازار گل در ماه مبارک رمضان به‌دلیل کاهش بازدیدهای معمول و برگزاری مراسم عروسی به شدت کاهش یافته است و در ماه‌های گذشته ۳۶ گل‌فروشی در خیابان شریعتی از دولت تا تجریش مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.