سه‌شنبه 7th ژانویه 2020 , ساعت: 08:01کد مطلب : 115633 نسخه قابل چاپ
به دلیل ازدحام جمعیت

تشییع قاسم سلیمانی در کرمان؛ ۵۶ کشته و ۲۱۳ مصدوم

رئیس سازمان اورژانس ایران از کشته شدن ۵۶ نفر در اثر ازدحام در مراسم تشییع قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، در شهر کرمان خبر داده است.

به گزارش بی بی سی به گفته پیرحسین کولیوند ۳۵ مرد و ۲۱ زن در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. آقای کولیوند تعداد مصدومان را ۲۱۳ نفر اعلام کرد.

پیشتر عباس آمیان، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان تعدادی کشته‌های مراسم تشییع قاسم سلیمانی را بیش از ۵۰ نفر اعلام کرده بود.

آقای آمیان به خبرگزاری‌های ایران گفت که پزشکی قانونی در حال شناسی اجساد است و افزود “آمار نهایی جان‌باختگان متعاقبا اعلام خواهد شد.”

به گفته آقای آمیان بیشتر کشته‌شدگان این حادثه مرد هستند و افراد “کم‌سال و بزرگ‌سال” در میان جان‌باختگان هستند.

همچنین بنا بر گزارش‌ها مراسم تدفین قاسم سلیمانی که پیشتر به تعویق افتاده بود در “گلزار شهدا” در کرمان در حال برگزاری است.

در پی انتشار خبر کشته شدن ده‌ها نفر در ازدحام مراسم آقای سلیمانی، مسئول کمیته تشییع از تعویق خاکسپاری خبر داده بود. رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران هم گفته بود “برای اینکه آبرو و سرافرازی شهیدان دستمایه حوادث رخ‌داده نشود، برنامه مراسم تشییع در تاریخ دیگری برگزار خواهد شد.”

مجروحان در بیمارستان
تعدادی از مجروحان به بیمارستان باهنر در جنوب شرق کرمان منتقل شدند

قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، در حمله هوایی آمریکا در عراق کشته شد و جنازه او بعد از تشییع در عراق، مشهد، اهواز، تهران و قم، امروز در کرمان تشییع شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پیامی درگذشت قربانیان حادثه کرمان را تسلیت گفته است. آقای روحانی از وزیر بهداشت خواسته به وضعیت زخمی‌ها رسیدگی کند و اسحاق جهانگیری، معاون اولش را مامور رسیدگی به خانواده‌های بازماندگان کرده است.

کیانوش جهانپور، رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت از انتقال تمام مصدومان حادثه به بیمارستان خبر داده است.

به گفته آقای جهانپور در بین قربانیان حادثه “زن و مرد و سالمند و نوجوان وجود دارد.”

وزیر بهداشت ایران
وزیر بهداشت به عیادت مصدومان رفته است

آقای کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور جان‌باختگان ازدحام مراسم تشییع آقای سلیمانی در کرمان را “تعدادی از عاشقان سردار ملت” توصیف کرده که “به دلیل ازدحام جمعیت متاسفانه جان باختند.”

به گفته رئیس اورژانس کشور “اغلب افراد جان‌باخته و مصدوم در این مراسم در مسیر خروجی از میدان آزادی و ورودی به خیابان شهید بهشتی کرمان بر اثر ازدحام جمعیت جان باخته یا دچار آسیب شده‌اند.”

آقای کولیوند گفت که سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در محل حاضر است و “موضوع را مدیریت می‌کند.”

تصاویری از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که تعدادی از جان باختگان را در حالی که روی زمین افتاده‌اند نشان می‌دهد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.