پنج شنبه ۱۴ام شهریور ۱۳۹۲ , ساعت: ۱۰:۰۶کد مطلب : 51068 نسخه قابل چاپ
در بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی- عقیدتی در رابطه با حمله به شهرک اشرف مطرح شد:

تشکیل کمیته حقیقت یاب توسط نهادهای بین المللی

جمعی از زندانیان سیاسی – عقیدتی طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله به شهرک اشرف و کشتار انسان های بی دفاع؛ خواهان تشکیل کمیته حقیقت یاب توسط نهادهای بین المللی برای بررسی این عمل غیر انسانی شده اند.

متن کامل این بیانیه که نسخه ای از آن به سایت ملی – مذهبی رسیده به این شرح است:

کشته شدن تعدادی از پناهندگان و شهروندان ایرانی ساکن اشرف، قلب هر انسان آزاده‌ای را بدرد می‌آورد. این اتفاق در حالی‌ رخ داد که مطابق کنوانسیون‌های بین المللی این افراد به عنوان پناهنده تحت حمایت سازمان ملل بوده و از طرفی‌ طبق توافقاتی که بین دولت آمریکا، سازمان ملل و دولت عراق صورت گرفته بود می‌باید تا انتقال به کشور ثالث امنیت شان تامین گردد.

 کشتار انسان‌هایی‌ بی‌ دفاع و مجروحینی که در بیمارستان بستری بودند در هرجا و هر شرایطی محکوم بوده و جنایت علیه بشریت قلمداد میشود.

ما جمعی‌ از زندانیان سیاسی- عقیدتی،‌ صرف نظر از مرزبندیهای سیاسی، عقیدتی و فکری،ضمن محکوم کردن این عمل غیر انسانی‌ و هولناک خواهان رسیدگی عاجل نهاد‌های بین المللی  به طور خاص سازمان ملل متحد جهت تشکیل کمیته حقیقت یاب برای تحقیق در خصوص چگونگی‌ شکل گیری این رویداد هستیم .

اسامی زندانیان به ترتیب حروف الفبا :

حسن آشتیانی

 جعفر (شاهین) اقدامی

 محمد  امیرخیزی

 عباس بادفر

 لطیف حسنی

 غلام رضا خسروی

 هوشنگ رضایی

 شاهرخ زمانی

 رمضان سعیدی

دکتر محمد سیف‌زاده

 محمود فضلی

 صالح کهندل‌

سعید ماسوری

محمد علی‌ منصوری

فرزاد مدد‌زاده

زانیار مرادی

لقمان مرادی

آیت مهر علی‌ بیگلو

علی‌ معزی

مصطفی نیلی

ناصح یوسفی

 


حوزه :
  1. ج. الف

    چه کسی هست که نداند این گونه جنایات برند دستگاه فاشیستی موسوم به قدس به سرکردگی قاسم سلیمانی و علی خامنه ای است؟

  2. ج. الف

    کسانی که در زندان های ایران هزاران نفر را قتل عام کردند و به زندانیان باکره شب اعدام چون خوک های کثیف تجاوز می کردند، این جور جنایات براشون تفریح به حساب میاد. وقتی جنایت کار حرفه ای شدی و کامیون کامیون انسان برای ریختن تو بیابون از زندان بیرون بردی، قتل انسان کسب و کارت می شود.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.