چهارشنبه 22nd ژانویه 2014 , ساعت: 09:01کد مطلب : 58456 نسخه قابل چاپ
تیر تندروها به سنگ خورد

تشکیل هیات ناظر بر توافق ژنو منتفی شد

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تداخل در وظایف شورای عالی امنیت ملی را علت منتفی شدن تشکیل هیات ناظر بر توافق ژنو در مجلس خواند.

منصور حقیقت پور در گفت وگو با خانه ملت، درباره منتفی شدن تشکیل هیأت تخصصی نظارت بر اجرای توافقنامه ژنو، گفت: تشکیل هیات نظارت بر اجرای توافقات ژنو تنها یک پیشنهاد بود، زیرا درجلسه روز گذشته هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس چنین موضوعی مطرح نشد و حتی درصحن کمیسیون هم اعضا به طور دقیق از این موضوع اطلاع نداشتند.

نماینده  اردبیل، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی نمایندگان پیشنهاد تشکیل هیات ناظر بر اجرای توافقات ژنو را رسانه ای کردند، بدون آنکه این بحث در کمیسیون تصویب شود.

وی، تصریح کرد: ایده ها و برنامه ها پس از طرح در هیات رئیسه باید در صحن کمیسیون تصویب شوند، برهمین اساس اعضا با تشکیل هیات نظارت بر اجرای توافق‌نامه ژنو مخالفت کردند.

این نماینده مجلس نهم در پاسخ به این پرسش که آیا تشکیل هیات نظارت بر اجرای توافقات ژنو ضروری است، تصریح کرد: نباید سازوکارهای موجود در نظام را تغییر داد، نظارت وکنترل بر اجرای توافقات هسته ای بر عهده شورای عالی امنیت ملی است، درحال حاضر مجلس شورای اسلامی دراین باره در مدار تصمیم گیری نیست؛ تشکیل این هیات ونظارت بر اجرای توافقات ژنو تداخل دروظایف شورای عالی امنیت ملی است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه منتفی شدن تشکیل هیات ناظر بر توافقات هسته ای ارتباطی با حضور عراقچی درجلسه روز گذشته کمیسیون ندارد، گفت: عراقچی طبق معمول با حضور در کمیسیون درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش و به پرسش های نمایندگان پاسخ داد.

روز گذشته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس از تشکیل هیات تخصصی نظارت بر اجرای توافق ژنو در مجلس، خبر داد، این درحالی است که یک عضو دیگر کمیسیون گفت که تشکیل این هیات در مجلس فعلا منتفی است.

 


حوزه :
  1. حامد

    درست است که کلمه “فصل الخطاب” از قاموس سیاسی ایران حذف شده است ، اما بعضی از نمایندگان کودن مجلس گمان نبرند که منتخبین جنتی برای پارلمان اسلامی شان آن را یافته اند که بر “نرمش قهرمانانه ” نظارت کنند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.