سه‌شنبه 11th نوامبر 2014 , ساعت: 03:11کد مطلب : 69471 نسخه قابل چاپ
اظهار نظر دولت عمان در مورد وعده غربی ها

تحریم ها علیه ایران لغو می شود

دولت عمان از پیشرفت در مذاکرات ایران و غرب در مسقط و وعده کشورهای غربی لغو تحریم‌های تحمیلی علیه تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، دولت عمان تاکید کرد که آمریکا و اروپا در مذاکرات هسته‌ای با ایران در مسقط وعده دادند که تحریم‌ها علیه ایران را کاهش می‌دهند.

دولت عمان همچنین از پیشرفت در مذاکرات ۵+۱ یک با ایران در باره دو بند اختلافی یعنی مساله سانتریفیوژ‌ها و لغو تحریم علیه ایران خبر داد.

دولت عمان تصریح کرد که مذاکرات امروز-سه شنبه- از نقطه‌ای آغاز می‌شود که روز گذشته مذاکره کنندگان غربی و ایرانی به آن رسیدند.

همچنین ظریف وزیر خارجه ایران گفته برای مشخص شدن نتیجه باید تا هفته آینده صبر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از  روزنامه تایمز آو عمان، محمدجواد ظریف پیش از دیدار با معاون وزیر امور خارجه عمان در مسقط پایتخت این کشور در پاسخ به سوالی در خصوص پیشرفت مذاکرات هسته‌ای، گفت: شما باید تا هفته آینده صبر کنید.

بر اساس این گزارش، نهمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ با هدف حل اختلافات بر سر فعالیت‌های هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور هم‌اکنون در مسقط پایتخت عمان در جریان است.

هر چند هنوز زمان و مکان دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ به طور رسمی اعلام نشده است اما پیش بینی می‌شود این مذاکرات هفته آینده در وین برگزار خواهد شود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.