چهارشنبه 4th سپتامبر 2013 , ساعت: 08:09کد مطلب : 51002 نسخه قابل چاپ
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران:

تا آخر از سوریه دفاع می کنیم/ آمریکا می خواهد خط مقاومت را بشکند

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: آمریکا در مصر به دنبال دموکراسی، در سوریه به دنبال حقوق بشر و در ایران نگران بحث هسته ای نیست بلکه هدف اصلی اش این است که خط مقاومت را بشکند؛ ما تا آخر از سوریه حمایت می کنیم.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با فارس، به سخنان قاسم سلیمانی در نطق دیروز وی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی در این جلسه به قضیه عراق و اردوگاه اشرف پرداخت که بیش از ۵۰ نفر از آنها کشته شدند که بسیاری از آنها از سران منافقین بودند و ۱۰ نفر نیز مفقود شدند و این قضیه ، مهمتر از حمله مرصاد بود و در واقع وعده خداوند محقق شد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخش دیگری از سخنان سردار سلیمانی درباره مسئله سوریه به نقل از وی گفت: عده ای انتقاد می کنند که چرا ما از سوریه اینقدر حمایت می کنیم که باید در پاسخ آنها گفت که ما به تبلیغات دشمن توجه نداریم چرا که سوریه خط مقدم مقاومت بوده و این واقعیت انکارناپذیر است؛ ما وظیفه داریم از مسلمانان حمایت کنیم زیرا آنها زیر فشار و ظلم هستند.

وی افزود: سردار سلیمانی در این اجلاس تصریح کرد که در قضیه حمله به سوریه ۷ کشور یعنی قطر، ترکیه، عربستان، فرانسه، انگلیس، آمریکا و اسرائیل در خط مقدم قرار دارند و در واقع معتقد به سقوط بشاراسد هستند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران تصریح کرد که در حال حاضر سران رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه اصرار عجیبی دارند که بشار برود و حتی می گویند اگر القاعده هم بیاید بهتر از بشار است.

وی به بیان بخش دیگری از سخنان سردار سلیمانی پرداخت و به نقل از وی گفت: پس از سقوط قذافی یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس ۴ میلیارد دلار در لیبی سرمایه گذاری کرد تا ایران در آنجا نفوذ نداشته باشد گفت: در حال حاضر برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس ایران هراسی را در دستور کار خود قرار داده اند و اولویت اصلی شان این موضوع است.

ایران موقعیت خوبی در کشورهای اسلامی دارد

این عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در این اجلاس به بحث جنگ شیعه و سنی اشاره کرد و تاکید کرد که برخی کشورهای منطقه از نفوذ ایران در کشورهای اسلامی هراس دارند و در همین راستا قطر در سوریه ۱۲ میلیارد دلار هزینه کرده اما باید گفت با همه این موارد ایران موقعیت خوبی در کشورهای اسلامی دارد، وقتی صدام سقوط کرد با افرادی مختلفی صحبت شد که این کشور را اداره کنند، اما با توجه به مرجعیت شیعه در عراق و نفوذ ایران، آمریکا نتوانست به هدفش برسد.

وی گفت: سردار سلیمانی تصریح کرد که ۹۵ درصد کسانی که در سوریه می جنگند از خارج وارد این کشور شده اند و رهبرانشان در خارج هستند و ۵ درصد باقیمانده نیز فراریان ارتش به حساب می آیند که ارتش آزاد را تشکیل داده اند و برخی سلفی های سوریه نیز جزء این ۵ درصد هستند.

 جبهه النصره پاتوقی از کشورهای مختلف شده است

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بخش دیگری از سخنان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران  اظهار داشت: سردار سلیمانی گفت که جبهه النصره پاتوقی از کشورهای مختلف شده است و کارهای بسیار وحشیانه ای انجام می دهند که برخی از آنها بقدری فجیع است که نمی توان گفت، بطوری که برخی از مخالفان اسد می گویند اگر انتخابات صورت گیرد به بشار رای می دهند و معتقدند بشار از آنها دموکراتیک تر است، علمای اهل سنت عراق و روحانیون به دست القاعده کشته می شوند تا جنگ شیعه و سنی به راه بیا ندازد.

قضیه سوریه برای آمریکا حیثیتی شده است

وی به نقل از سردار سلیمانی گفت: در حمله به سوریه آمریکا روش های مختلفی برای سرنگونی بشار آزمایش کرد، فشار سیاسی و ورود القاعده از جمله آنها است و آخرین بهانه هم استفاده از سلاح شیمیایی است که در این قضیه هم به نتیجه نمی رسند.

این عضو مجلس خبرگان گفت: سردار سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد که آمریکا در مصر به دنبال دموکراسی، در سوریه به دنبال حقوق بشر و در ایران نگران بحث هسته ای نیست بلکه هدف اصلی شان این است که خط مقاومت را بشکنند؛ ما تا آخر از سوریه حمایت می کنیم و الان قضیه سوریه برای آمریکا حیثیتی شده از این رو این همه دست و پا زده و حتی در ظاهر می خواهد موفقیت آمیز بیرون بیاید.

خاطرنشان می شود جمهوری اسلامی متهم به حمایت نظامی  از بشار اسد در جنگ سوریه است.


حوزه :
  1. حامد

    چرا فقط وعده های خداوند در مورد کشت و کشتار در مورد مردم ایران محقق میشود ، خداوند وعده دیگری نداده یا فراموش کرده است . ظاهرا از همین جهت حضرت مصباح هم دولت احمدی نژاد را دولت الهی اعلام کرد .

  2. مريم

    امیدوارم اگر کسی دستش به خون بی گناهی الوده است در همان سوریه دفن شود وبر نگردد ما فرزندان پاک می خواهیم نخون خوار

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.