سه‌شنبه 17th آوریل 2012 , ساعت: 01:04کد مطلب : 5848 نسخه قابل چاپ

تایید حکم قصاص یک نوجوان ۱۷ ساله در دیوان‌ عالی

 دیوان عالی کشور حکم قصاص نوجوان ۱۷ ساله‌ای را به اتهام ربودن و قتل یک دختربچه‌ ۷ ساله تایید کرد.

شعبه‌ ۳ دادگاه کیفری استان خراسان رضوی، پیش‌تر این نوجوان ۱۷ ساله را از حیث «قتل» به قصاص نفس، به جرم «آدم‌ربایی» به تحمل ۱۵ سال حبس و به دلیل «ارتکاب عمل منافی عفت» به شلاق محکوم نموده بود که این حکم در دیوان عالی کشورعیناً تایید شده است.

به گزارش هرانا، ماجرای این پرونده در یکی از روزهای پاییز سال ۸۹ هنگامی آغاز شد که ماموران کلانتری خلق‌آباد مشهد در جریان کشف جسد یک دختربچه در زمین‌های کشاورزی قرار گرفتند. دختر بچه‌ای که والدینش روز قبل گم شدن او را گزارش داده بودند.

این در حالیست که حدود ۲۰ روز پس از کشف جسد‌‌ یک جوان ۱۷ ساله با حضور در پلیس راه باغستان در حوالی شهرستان فردوس خود را تحویل پلیس داد و به قتل دختر ۷ ساله اقرار کرد.

یک کارشناس اجتماعی در این خصوص می‌گوید: «مسائل اجتماعی و فرهنگی زیادی در وقوع این گونه جرایم موثر هستند و اعمال قانون به تنهایی کافی نیست چرا که در طول سالیان دراز قانون با عاملان جرایم برخورد داشته اما از میزان جرایم به‌‌ همان میزان کم نگردیده است


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.