شنبه 16th آگوست 2014 , ساعت: 01:08کد مطلب : 66042 نسخه قابل چاپ
در آستانه برگزاری جلسه استیضاح

دفاع تمام قد دولت و بیش از ۱۵۰۰ استاد دانشگاه از وزیر علوم

مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار با اعضای شورای هماهنگی دانشجویان اصلاح‌طلب شهر تهران گفت که دولت با قاطعیت از فرجی دانا حمایت خواهد کرد.
به گزارش ایسنا وی ضمن تاریخی دانستن این استیضاح، بیان داشت: بنای جناب آقای دکتر فرجی‌دانا دفاع محکم و قاطع است. درخواست دولت هم همین است که در دفاع از دولت و ملت و دانشگاه ایشان ضمن حفظ متانت و حرمت جایگاه تریبون مجلس در قاطعیت دفاع کم نگذارند.این یک استیضاح تاریخی است و دولت تمام قد از آقای دکتر فرجی‌دانا حمایت خواهد کرد.

انصاری همچنین در مورد گزینه های احتمالی وزارت علوم در صورت رای آوری استیضاح، بیان داشت: با فرض آن که استیضاح رای بیاورد، گزینه بعدی قطعا کسی خواهد بود که تغییری در خط مشی وزارت علوم ایجاد نخواهد کرد.

همچنین در اقدامی دیگر تاکنون بیش از ۱۵۰۰ استاد دانشگاه از وزیر علوم را امضا کرده‌اند و این تعداد در حال افزایش است

به گزارش ایسنا حجت‌الاسلام والمسلمین محسن رهامی با اعلام این خبر اظهار کرد: انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها دیروز (جمعه) بیانیه‌ای را در حمایت از وزیر علوم صادر کرد و تا کنون بیش از ۱۵۰۰ تن از اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور در حمایت از وزیر علوم این بیانیه را امضا کرده‌اند که این امضاها در حال افزایش است.

وی همچنین افزود: انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در دوشنبه هفته جاری نشستی را با عنوان بررسی عملکرد یکساله وزارت علوم را در دانشگاه تهران برگزار می‌کند.

رهامی در ادامه اظهار کرد: در این نشست که با حضور اساتید دانشگاه‌ها و نمایندگان مجلس برگزار می‌شود عملکرد وزارت علوم به صورت علمی و نه سیاسی بررسی شده و نقاط ضعف و قوت آن بیان می‌شود.

این فعال سیاسی در پایان با بیان این‌که در این نشست عملکرد وزارت علوم دولت یازدهم با دو دولت قبلی هم مقایسه می‌شود، گفت: در این جلسه ما اتهامات وزیر علوم از جمله کند شدن پیشرفت علمی کشور را بررسی می‌کنیم تا مشخص شود که این اتهام تا چه میزان صحت دارد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.